Categories: Aktualności - Porady
      Date: lis  8, 2011
     Title: Szkolenie na kartę rowerową w Regionalnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Drogowego WORD Siedlce

Do przeprowadzenia zajęć przygotowujących do zdobycia pierwszego prawa jazdy, jakim jest karta rowerowa, poprosiła nas Szkoła Podstawowa w Jakubowie.Szkolenie na kartę rowerową w Regionalnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Drogowego WORD Siedlce    Do przeprowadzenia zajęć przygotowujących do zdobycia pierwszego prawa jazdy, jakim jest karta rowerowa, poprosiła nas Szkoła Podstawowa w Jakubowie. Do WORD-u siedleckiego przyjechało 41 uczniów klas czwartej i piątej, którzy ubiegają się o kartę rowerową.

    Zajęcia poprowadził pan Jerzy Chmieliński. Wykorzystując środki multimedialne omówił podstawowe pojęcia, znaki i sytuacje drogowe, zasady ruchu pieszych i rowerzystów, a na podsumowanie uczniowie obejrzeli film „Z rowerem za pan brat”.

    Jedne zajęcia nie wystarczą, żeby opanować niezbędną wiedzę z zakresu ruchu drogowego, dlatego też uczniowie otrzymali podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”, żeby mogli w sposób usystematyzowany poznawać niezbędne wiadomości do pomyślnego zaliczenia sprawdzianu.

    Opiekunowie byli ogromnie zadowoleni, że każdy uczeń otrzymał podręcznik, dzięki czemu będzie mógł w domu utrwalać wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, a na szkolnych zajęciach prosić nauczyciela o wyjaśnienie wątpliwości. To pozwoli więcej czasu poświęcić na treści sprawiające dzieciom najwięcej kłopotów, mianowicie na rozwiązywanie testów i krzyżówek drogowych.


Fotorelacja z przebiegu zajęć
Polub Nas na Facebook-u :-)