Categories: Aktualności - Porady
      Date: wrz 26, 2011
     Title: WORD Siedlce zaangażowany w akcję „ Bezpieczna droga do szkoły”

Coraz więcej szkół zaprasza specjalistę ds. BRD WORD Siedlce, Jerzego Chmielińskiego, do przeprowadzenia zajęć na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Liderzy BRD odpowiedzialni w szkołach za realizację zadań starają się, by zajęcia te różniły się od codziennych lekcji, dlatego chętnie korzystają z pomocy specjalistów z zakresu ruchu drogowego.WORD Siedlce zaangażowany w akcję „ Bezpieczna droga do szkoły”    Miesiąc wrzesień to okres wytężonej pracy w związku z realizacją akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Coraz więcej szkół zaprasza specjalistę ds. BRD WORD Siedlce, Jerzego Chmielińskiego, do przeprowadzenia zajęć na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Liderzy BRD odpowiedzialni w szkołach za realizację zadań starają się, by zajęcia te różniły się od codziennych lekcji, dlatego chętnie korzystają z pomocy specjalistów z zakresu ruchu drogowego.

    W dniu 22 września br. Jerzy Chmieliński gościł w małej (50 uczniów) Szkole Podstawowej w Trzebuczy w powiecie węgrowskim. Przeprowadził zajęcia w dwóch grupach – klas 0-III i IV-VI.

    W spotkaniu dla najmłodszych wykorzystał film edukacyjny autorstwa policji śląskiej „Sznupek” oraz własną prezentację „Bezpieczna droga do szkoły”. Starsi obejrzeli prezentację oraz film „Najmłodsi na drodze”, opracowany przez policję lubuską.

    Obie grupy zostały zachęcone do nauki słów, śpiewania i zabawy przy teledysku „Odblaskowe dzieciaki” i „Piraci”.

    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z zainteresowaniem oglądali zarówno prezentację, jak i filmy, a na zakończenie otrzymali odblaskowe misie ufundowane przez WORD Siedlce.

    Jerzy Chmieliński, podsumowując spotkanie, podkreślił wspaniałą atmosferę, duże zainteresowanie dzieci, co utwierdza go w przekonaniu, że przekazane podstawowe zasady poruszania się po drogach będą stosowane przez uczniów na co dzień.


Na zdjęciach: dzieci z zainteresowaniem obejrzały filmy i prezentacje.


Tekst i zdjęcia:
Halina Kolo