Categories: Aktualności - Porady
      Date: wrz 20, 2011
     Title: XII Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny – Opel 2011 Z SIEDLEC DO CHLEWISK

Załogi przystąpiły do zadania, przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, polegającego na przejeździe sprawnościowego toru przeszkód. Na starcie stanęły różne marki samochodów, od najnowszych, po humorystycznie udekorowanego malucha.XII Mazowiecki Samochodowy Rajd Turystyczny – Opel 2011 Z SIEDLEC DO CHLEWISK    18 września br. kolejny raz każdy, kto ma sprawny samochód, lubi się dobrze bawić oraz spędzić czas z rodziną, mógł wziąć udział w rajdzie samochodowym organizowanym przez redakcję „Tygodnika Siedleckiego”, Oddział PTTK „Podlasie” w Siedlcach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. W zapowiedziach prasowych szczególnie zachęcano do udziału załogi rodzinne, w skład których wchodziły, zgodnie z regulaminem – kierowca i pilot, mogli też uczestniczyć pasażerowie. W rajdzie mogły brać udział wszystkie marki samochodów.

    Uroczystego rozpoczęcia rajdu, z błogosławieństwem kapelana PTTK , ks. dr Jerzego Grochowskiego, dokonano przy NovymKinie w Siedlcach, meta zaś wyznaczona została przy dworku w Chlewiskach.

    Załogi przystąpiły do pierwszego zadania, przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, polegającego na przejeździe sprawnościowego toru przeszkód. W tej konkurencji liczył się bezbłędny przejazd i najlepszy czas. Na starcie stanęły różne marki samochodów, od najnowszych po humorystycznie udekorowanego malucha.

    Po próbie sprawnościowej załogi otrzymywały przewodniki nawigacyjne z określonymi w nich zadaniami do wykonania i wyruszały na wyznaczoną trasę wynoszącą około 60 km. Podczas pokonywania trasy rajdu zawodnicy musieli jechać zgodnie z mapką, bezpiecznie, z zachowaniem przepisów ruchu drogowego, a także między innymi odnaleźć zabytkowe obiekty, odczytać na nich napisy, podać, komu poświęcone są pomniki, wydarzenia których dotyczą. Za błędne wykonanie zadania lub niewykonanie komisja rajdu przyznawała punkty karne.

    W tym roku w imprezie po raz pierwszy uczestniczyli motocykliści ze Stowarzyszenia FreeMotorBikers Siedlce, którzy po pokonaniu konkurencji sprawnościowej, zwartym, barwnym szykiem przejechali trasę rajdu.

    Na terenie przy dworku w Chlewiskach organizatorzy zapewnili uczestnikom i ich rodzinom posiłek, ciekawe konkursy z nagrodami dla dorosłych i dzieci (rzut beczką na odległość, rzut beretem, konkurs plastyczny), można było wypróbować jazdę na symulatorze zderzeń z obciążeniem, posłuchać pieśni z dawnych lat w wykonaniu miejscowego chóru.

    Na zakończenie podsumowano imprezę i wręczono nagrody. Za najlepszy przejazd na torze sprawnościowym zarówno motocykliści, jak i załogi samochodów otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora WORD Siedlce. Puchary otrzymali: najlepszy kierowca- kobieta i najlepszy pilot kobieta. Specjalny puchar prezydenta Siedlec otrzymał zwycięzca konkursu „Znam miasto Siedlce”, a komplet opon zimowych firmy Goodyear - osoba wylosowana spośród uczestników rajdu.

Najlepiej samochodowy sprawnościowy tor przeszkód pokonały załogi:
   I - Jastrzębski Dariusz i Jastrzębska Aleksandra
  II - Mandał Jerzy i Mandał Grażyna
 III - Staręga Mariusz i Sobolewski Mirosław.

Najlepsi motocykliści na torze przeszkód:
   1. Trzeciak Andrzej
   2. Byczuk Piotr
   3. Ogrodniczuk Grzegorz i z taką samą ilością punktów Bombiak Marcin.

    Kolejny rajd należy zaliczyć do udanych, pogoda sprzyjała dobrej zabawie, integracji, wypoczynkowi na łonie natury, a wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, społeczników, którzy włączyli się w organizację tegorocznego rajdu. Do nich, oprócz głównych organizatorów wymienionych we wstępie, należą: Jastrzębski S.A Autoryzowany Dealer Opel-Chevrolet, firma Goodyear - producent opon, Prezydent Miasta Siedlce, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Gmina Kotuń, Dom Pracy Twórczej w Chlewiskach, Fundacja dla Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, Miejski Ośrodek Kultury, Klub Turystyki Motorowej O/PTTK „Migacz”, NoveKino Siedlce oraz Stowarzyszenie „FreeMotorBikers” Siedlce.

Organizatorzy, dziękując uczestnikom i sponsorom, zaprosili na kolejny rajd.


Grupa motocyklistów przed uroczystym rozpoczęciem rajdu.


Uroczyste otwarcie rajdu.


Jacek Kobyliński, Dyrektor WORD Siedlce, życzy udanej i bezpiecznej zabawy.


Załoga na torze sprawnościowym.


Różne marki pojazdów uświetniły rajd.


Najsympatyczniejszy kierowca na rajdzie.


Motocykliści na torze sprawnościowym.


Przeżycia na symulatorze zderzeń.


Dyrektor WORD Siedlce, Jacek Kobyliński, z nagrodzonymi motocyklistami.


Dyrektor WORD podczas wręczania nagrody dla najlepszej drużyny na torze sprawnościowym.