Categories: Aktualności - Porady
      Date: wrz 19, 2011
     Title: Bądź bezpieczny na drodze

Pod takim hasłem odbył się II Zlot Drużyn Komendy Hufca Podlasie w Siedlcach. W dniach od 16 do 18 września br. stu zuchów i harcerzy rozpoczynało nowy rok w budynku Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach.Bądź bezpieczny na drodze    Pod takim hasłem odbył się II Zlot Drużyn Komendy Hufca Podlasie w Siedlcach. W dniach od 16 do 18 września br. stu zuchów i harcerzy rozpoczynało nowy rok w budynku Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach. Komendantka Hufca, Zofia Kroll, zaprosiła do współpracy w przeprowadzeniu zajęć Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

W programie przewidziano tematy:

    17 września specjalista ds. brd WORD Siedlce, Jerzy Chmieliński oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się z harcerzami. Realizacji zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci na drogach poświęcono cały dzień. Prelegenci rozpoczęli zajęcia od pogadanki na temat przepisów drogowych, wyświetlili film dydaktyczny, przeprowadzili, w formie zabawy, konkursy wiedzy i techniki jazdy rowerem po torze przeszkód. Zainteresowanie konkursami było duże, a dla najlepszych dyrektor WORD Siedlce ufundował atrakcyjne nagrody.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe zakupione także przez WORD Siedlce.

Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają zdobytą wiedzę i będą odpowiedzialnie poruszać się po drogach - powiedziała komendantka Hufca Podlasie dziękując prowadzącym zajęcia.

Na zdjęciach: fotorelacja z zajęć praktycznych i wręczenia nagród.