Categories: Aktualności - Porady
      Date: cze  9, 2011
     Title: Zabierz rower i przyjdź na rajd

2500 kasków czeka na dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które w niedzielę (12 czerwca) przyjdą z rowerami pod halę Urania w Olsztynie i wezmą udział w rajdzie rowerowym Michelin Junior Bike.Zabierz rower i przyjdź na rajd    2500 kasków czeka na dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które w niedzielę (12 czerwca) przyjdą z rowerami pod halę Urania w Olsztynie i wezmą udział w rajdzie rowerowym Michelin Junior Bike. Kaski i wyścig rowerowy to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na młodych rowerzystów. Pod Uranią będzie tez można uczyć się zasad bezpiecznej jazdy w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poinstruują dzieci, jak poruszać się po drodze. Ponadto, zorganizowane będą konkursy, gry i zabawy, w których będzie można wygrać m.in. rowery i przejażdżki skuterem.

    Rajd rowerowy Michelin Junior Bike to finał kampanii edukacyjnej „Spokojna Głowa w Kasku” propagującej korzystanie z kasków rowerowych przez dzieci. Kampania to część największego ogólnoeuropejskiego programu edukacyjnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach ROSYPE (ROad Safety for Young People in Europe) – współfinansowanego przez Komisję Europejską i organizowanego przez Michelin. W latach 2009-2012 program obejmie 730 tys. młodych ludzi w 15 europejskich krajach.

    Rajd rowerowy potrwa od godziny 10:00 do 15:30. Zapisy dzieci w wieku od 6 do 10 lat do udziału w rajdzie odbędą się na miejscu, w specjalnie przygotowanych namiotach.

    W związku z imprezą, w dniu 12 czerwca, aleja Piłsudskiego w Olsztynie będzie zamknięta w godzinach 6:00-20:00 na odcinku od ul. Grotha do Hali Urania. Wyjazd z zablokowanych ulic będzie możliwy między poszczególnymi wyścigami a samochody będą przepuszczane w kierunku ul. Głowackiego. Wjazd przez ul. Grotha.

Harmonogram rajdu

Przez cały dzień będą zorganizowane również dodatkowe atrakcje dla dzieci.

    W Polsce akcja ROSYPE – kampania edukacyjna „Spokojna głowa w kasku” i jej finał rajd rowerowy Michelin Junior Bike – zorganizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Prezydenta Olsztyna. Partnerami akcji są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD) w Olsztynie i Warszawie, Komenda Główna Policji, Komenda Stołeczna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Straż Miejska i Polski Czerwony Krzyż (PCK). Partnerem merytorycznym akcji jest Portal Edukacyjny Wychowania Komunikacyjnego „Bezpieczna droga do szkoły”.Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska, tel. 691 117 472, ewa.konopka@pl.michelin.com
Iwona Jabłonowska, koordynator ROSYPE w Polsce, tel. 601645 993, iwona.jablonowska@pl.michelin.com
Marcin Sęk, Hill and Knowlton, tel.609 160 053, marcin.sek@hillandknowlton.pl