Categories: Aktualności
      Date: maj 16, 2011
     Title: Konkurs BRD subregionu siedleckiego

10 i 11 maja br. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Bema w Siedlcach odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego subregionu siedleckiego. Wśród startujących drużyn znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów siedleckiego, garwolińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i łosickiego.Konkurs BRD subregionu siedleckiego    10 i 11 maja br. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Bema w Siedlcach odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego subregionu siedleckiego. Wśród startujących drużyn znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów siedleckiego, garwolińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i łosickiego.

    Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, szczególnie podczas uczestnictwa w ruchu drogowym, które najczęściej dotyczy ich drogi do i ze szkoły, to bardzo ważny obszar działalności profilaktycznej mazowieckiej policji. Policja ze swej strony podejmuje szereg działań profilaktycznych, mających na celu przybliżenie ich odbiorcom zasad, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

    Zdobyta wiedza z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym została wykorzystana przez uczniów podczas trwających prze dwa dni, 10 i 11 maja br., eliminacji konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego subregionu siedleckiego. Na terenie subregionu siedleckiego jego organizacją i przeprowadzeniem zajmuje się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, wspólnie Mazowieckim Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach oraz siedlecką Komendą Miejską Policji.

    Cała impreza przeprowadzona została na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. W dwudniowych eliminacjach do etapu wojewódzkiego udział wzięło 63 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego, garwolińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i łosickiego. Zawodnicy zmagali się w konkurencjach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podzielonych na dwa etapy, teoretyczny i praktyczny. W pierwszej fazie konkursu przeprowadzono test wiedzy, po którym zmagania odbywały się na przygotowanym torze przeszkód. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści pokonywali tor na rowerach, natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych korzystała z motorowerów i samochodu. Wśród zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego znaleźli się:

Szkoły podstawowe:
    1. Szkoła Podstawowa w ZS w Zbuczynie (pow. siedlecki)
    2. Szkoła Podstawowa w Huszlewie (pow. łosicki)

Gimnazja:
    1. Publiczne Gimnazjum w Ceranowie (pow. sokołowski)
    2. Publiczne Gimnazjum w Starej Kornicy (pow. łosicki)

Szkoły ponadgimnazjalne:
    1. ZSP Nr 3 ZSZ Nr 3 w Siedlcach
    2. ZSP Nr 1 w GarwolinieGimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych przed pisaniem testów.Mlodzież szkół ponadgimnazjalnych podczas rozwiązywania testów.Uczennica SP na rowerowym torze przeszkód.Uczeń gimnazjum na rowerowym torze.Na motorowerowym torze.Na torze motorowerowym.Sprawdzian z I pomocy przedmedycznej.Komisja podczas pracy.Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.Pamiątkowe zdjęcie z młodzieżą ponadgimnazjalną.kom. Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach