Categories: Aktualności - Porady
      Date: lut 11, 2011
     Title: Koluszki: Liga Mistrzów BRD

Kolejny raz w Koluszkach, w okresie ferii zimowych, spotkała się krajowa czołówka drużyn BRD ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego i łódzkiego.Koluszki: Liga Mistrzów BRD    28 stycznia br., w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach, został rozegrany drugi etap IV edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny raz w Koluszkach, w okresie ferii zimowych, spotkała się krajowa czołówka drużyn BRD ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

    Honorowy Patronat nad Turniejem objęli: Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Busiakiewicz, Starosta Łódzki Wschodni oraz Waldemar Chałat, Burmistrz Koluszek. Współorganizatorem Ligi Mistrzów BRD był również nowo powstały przy Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny "JEDYNKA".

    Młodzież rywalizująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, ale także poradzić sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, opatrywaniem ran, złamań czy krwotoków. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

    Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji szkół gimnazjalnych została drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, która otrzymała, oprócz nagród rzeczowych, Puchar Burmistrza Koluszek. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii indywidualnej okazał się Karol Pecyna, który odebrał z rąk wiceprezesa ZO PZM w Łodzi, Janusza Reliszko, okazały Puchar, ufundowany przez prezesa ZO PZM w Łodzi, Mirosława Nicowskiego.

    W klasyfikacji szkół podstawowych I miejsce i zdobyła Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie), a III miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został uczeń SP z Czarnej, Kacper Waśko.

    Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach dla najsprawniejszego rowerzysty, zwycięzcy konkurencji jazdy rowerem na torze przeszkód, odebrał Michał Drabik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, a w kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej radził sobie Piotr Michalak, uczeń Gimnazjum nr 1- który otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji.

    Koluszkowscy gimnazjaliści zwyciężyli również w 1 kolejce Ligi, która odbyła się 25 stycznia w Hucie Krzeszowskiej (woj. podkarpackie) i prowadzą po dwóch kolejkach tegorocznych zmagań, drużyna SP zajmuje też wysoką, 3 lokatę.

    Przed uczestnikami zmagań jeszcze 2 kolejki, które wyłonią Mistrza Ligi BRD. Opiekunowie obu drużyn, p. Marek Kamiński i Jerzy Pecyna wierzą, że ich podopieczni będą dalej skutecznie walczyć o najwyższe lokaty.

    Koluszkowskie zawody były doskonałą okazją do spotkania wszystkich instytucji, dla których sprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, a szczególnie bezpieczeństwa wśród jego najmłodszych uczestników są szczególnie ważne i dokładają one wszelkich starań do ich promocji.

    Wszyscy uczestnicy turnieju z Koluszek wyjechali nie tylko bogatsi o nową wiedzę i umiejętności, ale także z nagrodami i upominkami, które ufundowali:
    - Joanna Skrzydlewska, Poseł Parlamentu Europejskiego,
    - Urząd Miejski w Koluszkach,
    - Starostwo Powiatowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego w Łodzi,
    - Polski Związek Motorowy w Łodzi,
    - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi,
    - Przedsiębiorstwo "AGAT" - Koluszki,
    - Wydawnictwo "WINFOR" Sp. z o.o. - Szczecin,
    - Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Droga i bezpieczeństwo” – Poznań

    Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny "JEDYNKA" oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom oraz pracownikom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach, którzy sędziowali poszczególne konkurencje turnieju.


Fotorelacja z przebiegu Turnieju