Categories: Aktualności
      Date: gru 23, 2010
     Title: Ostrołęka: Pierwsze dni komisarza Kurpika w służbie

Komisarz Kurpik już w pierwszych dniach pracy zaskarbił sobie sympatię dzieci z ostrołęckich przedszkoli. 20 grudnia 2010 roku spotkał się ze swoimi pomysłodawcami.Ostrołęka: Pierwsze dni komisarza Kurpika w służbie    Komisarz Kurpik już w pierwszych dniach pracy zaskarbił sobie sympatię dzieci z ostrołęckich przedszkoli. 20 grudnia 2010 roku spotkał się ze swoimi pomysłodawcami.

    Kampania wystartowała. Tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Ostrołęce była już dotykana na wiele sposobów. Była akcja "Krzyże Kurpiowszczyzny", była kampania "Widzisz Mnie, Zwolnij!!!", ale takiego policjanta jeszcze nie było. Komisarz Kurpik, bo o nim właśnie mowa, przywitał swoich pomysłodawców. To właśnie dzieci z grupy Jarzębinki z Przedszkola nr 17 wygrały konkurs na wizerunek maskotki policji. W ostrołęckiej inauguracji akcji uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, Dariusz Maciak, Przedstawiciel WORD w Ostrołęce, Grzegorz Kaliszewski oraz Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, nadkom. Janusz Pawelczyk.

    Kurpik, po obejrzeniu części artystycznej przygotowanej przez dzieci, rozpoczął prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. W każdej z grup pozostawiono maskotkę komisarza. Ma ona towarzyszyć najmłodszym w wychowaniu komunikacyjnym. Kurpik będzie pierwszym nauczycielem, który będzie mówił o bezpieczeństwie szeroko rozumianym, bo oprócz ruchu drogowego, będzie poruszał tematykę zachowania się w kontaktach z obcymi oraz bezpieczeństwa podczas zabaw.

Partnerzy kampanii:
    - Prezydent Miasta Ostrołęka, Janusz Kotowski
    - Urząd Miasta Ostrołęka
    - Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
    - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce
    - Urząd Gminy Lelis
    - Urząd Gminy Czarnia
    - Urząd Gminy Olszewo Borki

Na zdjęciach: Komisarz Kurpik wśród dzieci.