Categories: Aktualności - Porady
      Date: pa  6, 2010
     Title: Kampania „Zabłyśnij na drodze”

Celem Kampanii jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze”, dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych, zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Ma też przypomnieć pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie.
powiększ>>

Kampania „Zabłyśnij na drodze”    W piątek, 8 października br., odbędzie się inauguracja czwartej edycji kampanii „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

    Impreza rozpocznie się o godz. 16, na placu przed Urzędem Miejskim przy ul. Kilińskiego w Radomiu, wystąpieniami organizatorów akacji i zaproszonych gości. Potem odbędzie się konferencja prasowa. W tym czasie rowerzyści otrzymają kamizelki odblaskowe, ufundowane przez UNIQA S.A.

    Około godz. 17 rozpocznie się przejazd ulicami Radomia rowerzystów wraz z przedstawicielami Policji, władz miasta i zaproszonych gości. Wszyscy będą jechać w kamizelkach odblaskowych, by w ten sposób pokazać mieszkańcom miasta, że dzięki elementom odblaskowym rowerzyści i piesi są lepiej widoczni na drodze, a w efekcie bardziej bezpieczni. Przejazd odbędzie się ulicami: Kilińskiego – Niedziałkowskiego – Struga – Chrobrego – Kusocińskiego – Warszawska – Malczewskiego – Wałowa – Lekarska – Tochtermana – Traugutta – Waryńskiego - 25 Czerwca – Słowackiego – Plac Corazziego.
Przejazd zakończy się około godz. 18 przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. Tam przewidziany jest poczęstunek dla uczestników przejazdu.

    W spotkaniu wezmą udział: Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Ryszard Skotnicki, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - podinsp. Rafał Batkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP - nadkom. Grzegorz Giziński, Prezydent Radomia - Andrzej Kosztowniak, Wiceprezydent Radomia - Ryszard Fałek, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu - Mirosław SZADKOWSKI, Dyrektor UNIQA S.A. Przedstawicielstwo w Radomiu - Grażyna Szmit oraz znany kolarz Cezary Zamana – prezes Stowarzyszenia Rowerowego „Zielony Szlak” i patron akcji.

    Kampania „Zabłyśnij na drodze” to wspólny pomysł Komendy Wojewódzkiej Policji zs. W Radomiu, władz Radomia i Stowarzyszenia Rowerowego „Zielony Szlak”. Jest ona skierowana do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności do pieszych i rowerzystów. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze”, dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych, zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Kampania ma też przypomnieć pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie.Załączniki:

  1. Mapa trasy przejazdu kolumny rowerzystów w dniu 8 października 2010 roku w ramach akcji „Zabłyśnij na drodze”. kliknij, żeby pobrać dokument w formacie pdf lub kliknij, żeby pobrać dokument w formacie word
  2. Plakat. widok>>