Categories: Aktualności - Porady
      Date: wrz 27, 2010
     Title: Podstawówki mogą poprawić bezpieczeństwo najmłodszych

Rusza 11. edycja programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault – jednej z największych inicjatyw na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce i Europie.Podstawówki mogą poprawić bezpieczeństwo najmłodszych    Rusza 11. edycja programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault – jednej z największych inicjatyw na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce i Europie. Renault Polska przekaże nieodpłatnie zainteresowanym szkołom podstawowym ponad 1000 zestawów edukacyjnych „Droga i Ja”, kompleksowych narzędzi dydaktycznych służących do wychowania komunikacyjnego dzieci w wieku 6-12 lat.

    „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych – uczniów oraz ich nauczycieli i rodziców, który porusza problematykę właściwego zachowania dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Uczniowie, poprzez bezpośredni udział w programie, mają nie tylko dostrzec bezpośrednie zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, ale również potrafić samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo.

    W ramach tegorocznej edycji, dla szkół podstawowych w całym kraju przygotowano 1050 bezpłatnych pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”, opracowanych we współpracy z ekspertami z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze i nauczania. Aby otrzymać zestaw składający się z zeszytów ćwiczeń dla uczniów, podręcznika dla nauczyciela, filmu edukacyjnego i planszy ze znakami drogowymi, wystarczy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej Programu http://bezpieczenstwo.renault.pl

    Pakiety edukacyjne "Droga i Ja" to bardzo rzetelne i kompleksowe narzędzie dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych - mówi Ida Leśnikowska-Matusiak z Instytutu Transportu Samochodowego. Jasno sformułowane i bezpośrednio związane z codziennym życiem dzieci, pomagają nauczycielowi przekazać uczniom niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje ekspert Programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. W 2002 roku, pakiety zostały w oficjalnie wpisane przez MEN do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, zintegrowanego i techniki na poziomie szkoły podstawowej.

    Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” jest w całości opracowany i finansowany przez koncern Renault. W ciągu 10 lat jego funkcjonowania do szkół podstawowych trafiło już prawie 15 tys. pakietów, z których skorzystało przeszło 680 tys. uczniów z 2748 szkół podstawowych i 13 829 klas. Mając na uwadze, że przyczyną aż 80% wypadków drogowych jest błąd człowieka, edukowanie już od najmłodszych lat stanowi jedno z głównych wyzwań w walce o bezpieczeństwo na drodze. Cieszymy się, że program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich” każdego roku pomaga dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom radzić sobie z niebezpieczeństwami, które można spotkać na polskich drogach – mówi Agata Szczech, Dyrektor PR Renault Polska.

    Oprócz pakietów edukacyjnych “Droga i Ja”, podstawowymi elementami Programu są: interaktywna platforma e-learningowa – bezpłatny program multimedialny dla dzieci, rodziców i nauczycieli do nauki zasad ruchu drogowego, umieszczony na stronie http://bezpieczenstwo.renault.pl oraz ogólnopolski konkurs plastyczny, którego celem jest zachęcenie najmłodszych do przedstawienia własnych pomysłów, jak można polepszyć bezpieczeństwo na polskich drogach.

 *  *  * 

    Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie. Akcję wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (Ministerstwo Infrastruktury), Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, a od tegorocznej edycji także Rzecznik Praw Dziecka. Program ma charakter międzynarodowy i jest realizowany w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 10 milionów dzieci, w tym 680 tys. z Polski. Szczegóły znajdują się na stronie http://bezpieczenstwo.renault.pl.E-learning.Pakiety Droga i Ja.Zeszyt ucznia "Droga i Ja".Znaki drogowe "Droga i Ja".