Categories: Aktualności
      Date: sie  6, 2010
     Title: Czwarta edycja programu „Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy”

W tegorocznej imprezie udział wzięły 462 szkoły z całej Polski. Z ostatnim etapem tego przedsięwzięcia, czyli z egzaminem na kartę rowerową, zmierzyło się ponad 15 tysięcy dzieci...Czwarta edycja programu „Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy”


     Jeżeli jesteś uczniem szkoły podstawowej, możesz wygrać rower lub inną z kilku nagród. Wystarczy abyś opisał swoje przeżycia związane tym jednośladem. Taki m.in. prezent ufundowali organizatorzy czwartej edycji programu "Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy".

     W tegorocznej imprezie udział wzięły 462 szkoły z całej Polski. Z ostatnim etapem tego przedsięwzięcia, czyli z egzaminem na kartę rowerową, zmierzyło się ponad 15 tysięcy dzieci. Te, które wykazały się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat odpowiedzialnego uczestniczenia w w ruchu drogowym, otrzymały pakiety bezpieczeństwa rowerzysty - kamizelkę i dwie opaski odblaskowe. Ponadto szkoły dostały materiały dydaktyczne dla nauczycieli oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów.

     Atrakcją, która towarzyszyła programowi, był konkurs. Miał wyłonić najlepszy pomysł na promocję zasad ruchu drogowego i bezpieczne zachowanie się na drodze. Projekty oceniała komisja, w skład której weszli m.in. przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, policji, pracownicy naukowi. Wyróżniono pięć projektów. Ich autorzy otrzymali mobilne miasteczka ruchu drogowego.

     Dodajmy, że konkurs "Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy" jest od czterech lat organizowany przez McDonald's Polska pod patronatem KRBRD. Jego adresaci to uczniowie klas czwartych, a cel to propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kreowanie mody na bezpieczną jazdę na rowerze, używanie elementów poprawiających widoczność. Do tej pory we wszystkich czterech edycjach programu wzięło udział ponad 71 tysięcy dzieci ze 1643 szkół.