Categories: Aktualności - Porady
      Date: kwi 27, 2010
     Title: Bezpieczne przejście przez przejazd kolejowy
Serwis informacyjny Prawo Drogowe@NEWS

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomiu uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy."Ostrożność to za mało, bo zasady bezpieczeństwa wymagają posłuszeństwa". Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomiu uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy.

Akcja "Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i żyj" prowadzona jest już od sześciu lat przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. - Początkowo akcja skierowana była głównie do dorosłych, rozdawaliśmy im ulotki, prowadziliśmy kampanię informacyjną. Teraz skupiamy się na najmłodszych. W ub.r. czytaliśmy dzieciom bajki uświadamiające bezpieczne zachowania na przejeździe kolejowym, a teraz wyruszyliśmy z przedstawieniem teatralnym, bo w ten sposób najłatwiej do nich trafić - przekonuje Lidia Franczyk, koordynatorka akcji z Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej.

Przedstawienie "Aban i bezpieczny przejazd" przygotowane zostało przez młodych aktorów z grupy KTO, czyli Kolejowy Teatr Objazdowy. Spektakl zawiera proste melodyjne piosenki i składa się z pięciu scen, a dzieci przede wszystkim dowiadują się, jakie są zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejazd kolejowy. Czy poznały je? - Najpierw trzeba spojrzeć w prawo, potem w lewo, żeby się upewnić, czy pociąg nie nadjeżdża. Trzeba bardzo uważać i jak jest przejazd zamknięty, to już nie wolno przechodzić - mówi dziesięcioletnia Karolina Marchewka. Dzieci wspólnie z aktorami tańczyły i śpiewały. - Przedstawienie bardzo mi się podobało.Link do źródła:
Informacja za

Serwis informacyjny Prawo Drogowe@NEWS