Categories: Aktualności
      Date: mar 16, 2010
     Title: Finał powiatowy - Garwolin

Program „Bezpieczna droga do szkoły” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.Finał powiatowy - Garwolin


Program „Bezpieczna droga do szkoły” pod patronatem
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika11 marca br. odbył się kolejny, w regionie siedleckim, finał konkursu w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Zawodników i organizatorów gościł Zespół Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem.

    W powiecie garwolińskim rywalizowała najliczniejsza grupa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do Miętnego przyjechało 300 zawodników, wyłonionych w eliminacjach gminnych, ze swoimi opiekunami.

    W przygotowanie imprezy zaangażowało się wiele instytucji – Starostwo Powiatowe, Komenda Miejska Policji w Garwolinie, Wydział Ruchu Drogowego KWP Sekcja Kontroli Ruchu w Siedlcach, Kuratorium Oświaty Delegatura Siedlce, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, WORD Siedlce, członkowie Powiatowego Zespołu BRD i pracownicy szkoły, która gościła drużyny.

    Starostwo Powiatowe w Garwolinie przygotowało imprezę z rozmachem. Z tej okazji dla wszystkich uczestników przygotowało okolicznościowe znaczki, a na podsumowanie zaprosiło wszystkich wójtów z terenu. Strażacy i policjanci prezentowali sprzęt, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a pan Janusz Cabaj z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w Siedlcach tradycyjnie zapraszał do przeżycia symulowanego zderzenia. Symulator zderzeń cieszył się ogromnym powodzeniem.

    Realizację zadania podsumowali: Janina Orzełowska - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Grzegorz Woźniak - Starosta Powiatu Garwolińskiego i Jacek Kobyliński - dyrektor WORD Siedlce, podkreślając ogromny wkład pracy wielu instytucji w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, zaangażowanie nauczycieli w przygotowanie uczniów. Podziękowali wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie dzieciom imprezy. Mówcy wyrazili nadzieję, że realizacja programu „Bezpieczna droga do szkoły” przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu garwolińskiego, a dzięki pakietom rowerzysty, zawierającym także elementy odblaskowe, które otrzymał każdy uczestnik, dzieci będą widoczne.

    Na zakończenie przewodniczący komisji konkursowej, podinsp. Marek Niezgoda, Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Garwolinie, przedstawił wyniki rywalizacji, a zwycięzcom wręczono nagrody. A oto wyniki:

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych - dziewczęta:
I m.   Aleksandra Jaroń    gmina Miastków Kościelny
II m.   Karolina Żuraw    gmina Garwolin
III m.   Katarzyna Kucharska    gmina Pilawa

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych - chłopcy:
I m.   Paweł Przybysz    gmina Garwolin
II m.   Mateusz Rusak    gmina Sobolew
III m.   Marcin Rędaszka    gmina Garwolin

Zwycięzcy w kategorii gimnazjów – dziewczęta:
I m.   Emilia Prządka    powiat Garwolin Gimnazjum w Żelechowie
II m.   Klaudia Rybicka    gmina Górzno
III m.   Olga Przybysz    gmina Górzno

Zwycięzcy w kategorii gimnazjów – chłopcy:
I m.   Bartosz Włodarczyk    powiat Garwolin Gimnazjum w Żelechowie
II m.   Paweł Władziński    gmina Górzno
III m.   Sebastian Głowacki    gmina Garwolin

    Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali rowery, drugich - cyfrowe aparaty fotograficzne, a trzecich MP4. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy rowerzysty, a opiekunowie - dyplomy.

    Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach z zakresu brd.Uczniowie przygotowują się do rozwiązywania testów.Członkowie komisji.Rywalizacja na torze przeszkód.Moment ogłoszenia wyników.Wręczanie nagród.Nagroda za II miejsce też cieszy.