Categories: Aktualności
      Date: mar  1, 2010
     Title: "Bezpieczna Droga do Szkoły" - finał w powiecie mławskim

17 marca br., o godzinie 13.00, w Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 33a w Mławie odbędzie się uroczysty finał imprezy powiatowej, zorganizowanej w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”."Bezpieczna Droga do Szkoły" - finał w powiecie mławskim    17 marca br., o godzinie 13.00, w Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 33a w Mławie odbędzie się uroczysty finał imprezy powiatowej, zorganizowanej w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 10 gmin i miasto z powiatu mławskiego (Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Mława, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo), przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników upominki.

    W eliminacjach gminnych wzięło udział ok. 4.700 dzieci, a do finału przystąpi 220 dzieci (20 reprezentantów z każdej gminy i 40 z Mławy).

Sprawę prowadzi:
Ewa Dymarska
tel. 0-22 59-79-706