Categories: Aktualności
      Date: pa 29, 2009
     Title: Po Radomiu jeździ karawan z szokującym plakatem... żeby na drogach było bezpieczniej

„Świętej pamięci Anna - 29 lat, Jaś – 3 lata. W ubiegłym roku jechali na cmentarz” – napis tej treści znajduje się na tablicy, którą przewozi po ulicach Radomia samochód przystrojony jak karawan.Ford Mondeo jest koloru czarnego, na jego drzwiach przyklejone zostały naklejki charakterystyczne dla firm pogrzebowych.Po Radomiu jeździ karawan z szokującym plakatem... żeby na drogach było bezpieczniej    „Świętej pamięci Anna - 29 lat, Jaś – 3 lata. W ubiegłym roku jechali na cmentarz” – napis tej treści znajduje się na tablicy, którą przewozi po ulicach Radomia samochód przystrojony jak karawan. Ford Mondeo jest koloru czarnego, na jego drzwiach przyklejone zostały naklejki charakterystyczne dla firm pogrzebowych. Bannery na bokach mają napis: „Niech cię dostrzegą, odblaski to życie”. Na ulicach Radomia pojazd pojawił się w czwartek i będzie nimi jeździł do niedzieli włącznie.

    - Akcję tę kierujemy nie tylko do kierowców, ale także do wszystkich uczestników ruchu, również pieszych. Chcemy im uświadomić, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Zwłaszcza teraz, gdy widoczność jest słaba – mówi Mirosław Szadkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

    Zdaniem Piotra Kostkiewicza, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, samochód z przyczepą będzie najczęściej pojawiał się w okolicach radomskich cmentarzy.

    - Napis z tyłu tablicy będą mogli przeczytać stojący i jadący za fordem kierowcy, boczne napisy – piesi. Liczymy, że nasza akcja przemówi do wyobraźni – stwierdził.

    Inauguracja akcji miał miejsca na skrzyżowaniu ulic Żółkiewskiego i Zbrowskiego, tuż obok kapliczki upamiętniającej zmarłe ofiary wypadku drogowego. Jest to wspólne akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Zdjęcia: WORD w Radomiu/Marcin Dąbrowski
Tekst:
źródło: Echo Dnia/Word w Radomiu