Categories: Aktualności
      Date: lip  1, 2009
     Title: Wakacje z kartą rowerową/motorowerową

W okresie wakacyjnym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zapraszają na zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.Wakacje z kartą rowerową/motorowerową


    W okresie wakacyjnym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zapraszają na zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.

    Okres wakacyjny to czas, kiedy najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego wsiadają na rowery oraz motorowery i wyruszają na wycieczki. Osoby, które ukończyły 10 lat, mogą poruszać się po drogach na rowerze wyłącznie pod warunkiem, że mają kartę rowerową. Na motorowerze można jeździć po ukończeniu 13 lat i otrzymaniu karty motorowerowej.

    Chcąc pomóc dzieciom w przygotowaniu się do egzaminu, policjanci warszawskiej "drogówki" prowadzą zajęcia z zakresu przepisów ruchu drogowego. Po zgłoszeniu się odpowiedniej liczby chętnych, zostaną wyznaczone terminy spotkań. Po zakończeniu cyklu szkoleń odbędzie się egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Zarówno zajęcia, jak i egzamin, odbywają się przy ul. Jagiellońskiej 49.

    Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się telefoniczne pod nr tel.: 0-22-603-77-86, 0-22-603-79-10.