Categories: Aktualności
      Date: cze 22, 2009
     Title: Region siedlecki: "Jestem bezpieczny na drodze" w Jabłonnie Lackiej

Akcja „Jestem bezpieczny na drodze” co roku odbywa się w naszej szkole pod koniec roku szkolnego.Anna KożuchowskaRegion siedlecki: "Jestem bezpieczny na drodze" w Jabłonnie Lackiej


    5 czerwca br. w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej odbyło się uroczyste podsumowanie V już akcji "Jestem bezpieczny na drodze". Akcja ta co roku odbywa się w naszej szkole pod koniec roku szkolnego i obejmuje wiele działań. Gośćmi konkursu byli: Jacek Kobyliński - dyrektor WORD z Siedlec wraz z pracownikami oraz Piotr Talarczyk z posterunku policji w Jabłonnie Lackiej.

    Podsumowanie akcji rozpoczął konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla uczniów klas I-III. Poza m.in. rozwiązaniem krzyżówki, rebusów, znajomością znaków drogowych, musieli się oni wykazać też umiejętnością jazdy na hulajnodze i prawidłowym przechodzeniem przez drogę. Dużym wyzwaniem, któremu jednak dzieci sprostały, było właściwe zachowanie w momencie, kiedy widzą wypadek. Uczniowie musieli sprawdzić stan rannych, wezwać telefonicznie pomoc, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, przeprowadzić masaż serca i sztuczne oddychanie. Najlepsze w konkursie okazały się dwie klasy: Ia i IIb. W trakcie konkursu odbyła się część artystyczna, podczas której dzieci z klasy IIb przypomniały zasady poruszania się po drodze.

    Po konkursie wręczono nagrody uczestnikom innych zmagań konkursowych, które odbyły się w ramach akcji "Jestem bezpieczny na drodze". Najlepszą w udzielaniu pierwszej pomocy okazała się Karolina Czapska, drugie miejsce zajęła Eliza Skibniewska, trzecie zaś Monika Tokarska. W konkursie poetyckim, w którym uczniowie mieli za zadanie ułożyć wierszyk o poruszaniu się po drodze, pierwsze miejsce zajęła Iza Tomczuk, drugie Arek Deniziak, a trzecie Asia Wasilewska.

    Uczniowie klas I-III rysowali plakat dotyczący BRD. Najładniejsze narysowały Monika Marchel, Karolina Urban i Klaudia Płachetko. Nad przebiegiem konkursu plastycznego czuwała pani Ewa Litwiniak. Dla uczniów klas IV-VI pan Damian Staniszewski przygotował test wiedzy. Najlepiej przygotowana okazała się Natalia Strzałkowska. Drugie miejsce zajęła Ola Karwowska, a trzecie Dawid Kudaszewicz. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Deniziak, Halina Żero oraz Anna Kożuchowska. Nagrody dla uczniów: śpiwory, kaski, plecaki, gry edukacyjne, piłki, zestawy do badingtona, odblaski, ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Siedlec.Uczestnicy konkursu.


Podczas rowiązywania zadań konkursowych.


Pierwszaki podczas rowiązywania drogowej krzyżówki.


Prawidłową jazdę hulajnogą prezentują dzieci z klas II.


Karolina Wawrzyniak wzywa pomoc do wypadku.


Mateusz Tomczuk o pomoc w udzielaniu pomocy poprosił policjanta.


Asia Deniziak podczas układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.


Reanimacja w wykonaniu uczniów klas III.


Sprawdzanie stanu poszkodowanego.


Część artystyczna przygotowana przez IIb.


Nagrodzeni z pracownikami WORD i policjantem.