Categories: Aktualności
   Date: lip 23, 2008
   Title: Tydzień Świętego Krzysztofa

W dniach od niedzieli 20 lipca do 27 lipca br. obchodzony jest w całej Polsce, po raz dziewiąty, Tydzień Św. Krzysztofa.Tydzień Świętego Krzysztofa

    W niedzielę 20 lipca br. o godz. 12.00 w parafii p.w. Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium M.B. w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 72, odbyło się uroczyste rozpoczęcie IX Tygodnia Św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców.
    W czasie inauguracji odprawiona została Msza Święta za wszystkich kierowców i podróżujących po naszych drogach, po której nastąpiło poświęcenie pojazdów i motocykla dla misjonarzy, jako daru polskich kierowców oraz konferencja prasowa pod hasłem: „Kierowcy – Misjonarzom, Misjonarze – Kierowcom”.


    Na mszy obecni byli policjanci ruchu drogowego z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej. Po odprawieniu nabożeństwa zgromadzeni wysłuchali wystąpienia Dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej, mł. insp. Jacka Zalewskiego, który zwrócił uwagę, jak poprzez nierozważne postępowanie można łatwo stać się ofiara wypadku, unieszczęśliwić siebie i swoją rodzinę, albo przyczynić się do cudzej tragedii.
    Po mszy św. odbył się piknik parafialny z atrakcjami takimi, jak: pokaz sprzętu policyjnego, miasteczko ruchu drogowego z możliwością zdawania egzaminu na kartę rowerową, konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.    W dniach od niedzieli 20 lipca do 27 lipca br. obchodzony jest w całej Polsce, po raz dziewiąty, Tydzień Św. Krzysztofa.
    25 lipca, w dzień św. Krzysztofa, to Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym dniu MIVA Polska ogłasza laureata nagrody „Złota Kierownica 2008”. Po raz kolejny w Warszawie na Rondzie Dmowskiego, między godziną 10.00 a 12.00, policjanci organizują „Dzień bez mandatu”. Kierowcy, którzy łamią przepisy, tym razem zamiast mandatu otrzymują pouczenie od księdza i tekst „10 Przykazań Kierowcy”.
    Przykazania MIVA Polska dla kierowców:
 1. Nie będziesz egoistą na drodze.
 2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
 3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszysz w drogę – umiej tez podziękować.
 4. Szanuj pieszych.
 5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
 6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
 7. Nie jedź brawurowo.
 8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
 9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
 10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę policji.