Categories: Aktualności
      Date: cze 30, 2008
     Title: Chcę jeździć bezpiecznie motorowerem
W maju i czerwcu br. wzrosło zainteresowanie uczniów siedleckich gimnazjów zdobyciem karty motorowerowej.

Maj i czerwiec 2008 roku były gorącym okresem dla Regionalnego Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Siedlcach. Wzrosło zainteresowanie uczniów gimnazjów zdobyciem karty motorowerowej. Dyrektorzy szkół tradycyjnie prosili o wsparcie w sprawdzeniu umiejętności kierowania motorowerem WORD w Siedlcach.

Pan Jerzy Chmieliński miał problemy ze znalezieniem wolnych terminów. W tym okresie odwiedził 25 gimnazjów.

„Egzamin” na kartę motorowerową - tak potocznie nazywali ten sprawdzian uczniowie - składał się z testu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości budowy motoroweru oraz jazdy praktycznej. Boiska szkolne zamieniały się w tym okresie na miasteczka ruchu drogowego. Młodzież ogromnie przeżywała sprawdzian, ponieważ chęć poruszania się szybszym od roweru środkiem lokomocji jest ogromna.

Uczniowie, zdając sobie sprawę, że poruszanie się motorowerem po drodze publicznej jest łamaniem przepisów ruchu drogowego, dobrze przygotowali się zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Radość zdających była ogromna, gdy usłyszeli od egzaminatora, że pozytywnie zaliczyli test, bądź jazdę.

Opracowała Halina Kolo