Categories: Aktualności - Porady
      Date: lis 24, 2014
     Title: Startuje Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie! 300 000 pierwszoklasistów w całej Polsce sprawdzi swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

Od 24 do 28 listopada, już po raz trzeci, odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. To pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex – producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce.    Od 24 do 28 listopada, już po raz trzeci, odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. To pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex – producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce. Tylko w tym roku, do "Klubu Bezpiecznego Puchatka” dołączyło 300 tys. pierwszoklasistów z 8 tys. szkół podstawowych w całej Polsce.

    W ramach Testu, który rozpoczął się już 24 listopada, pierwszoklasiści odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa, udostępnionych online na stronie internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl.

    Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkołach podstawowych, które przystąpiły do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Najmłodsi uczniowie i nauczyciele w całej Polsce już od kilku tygodni aktywnie przygotowywali się do udziału w Teście. Dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane, merytoryczne materiały edukacyjne „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Prowadzone w ramach akcji zajęcia są bardzo wysoko ocenione zarówno przez pedagogów, podkreślających wysoki poziom merytoryczny, jak i dzieci, które chętnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział w proponowanych zajęciach.

    Inicjatywę Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie wspiera Policja. – Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli czas dla dzieci i dawali im dobry przykład. Świetnie, że podejmowane są takie działania jak „Klub Bezpiecznego Puchatka” i organizowany w ramach programu Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, które uświadamiają dzieciom, rodzicom i nauczycielom, znaczenie przestrzegania zasad bezpieczeństwa – podkreśla mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

    Policja zwraca uwagę na ogromne znaczenie inicjatyw takich jak „Klub Bezpiecznego Puchatka” oraz Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, które niewątpliwie w przyszłości mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Tylko w zeszłym roku, doszło w Polsce do prawie 3500 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14. roku życia.

    W tym roku pierwszoklasiści zmierzą się między innymi z pytaniami dotyczącymi znajomości numerów alarmowych, zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz unikania zagrożeń, z którymi mogą spotkać się podczas drogi do szkoły, w szkole i w domu.

    Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z pierwszoklasistami mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy między 24, a 28 listopada odwiedzić stronę internetową www.bezpiecznypuchatek.pl i wypełnić krótki formularz. Do rozwiązywania Testu organizatorzy zachęcają wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Po zakończeniu testu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także sprawdzić, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

    Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. – Forma testu jest w pełni dostosowana do potrzeb i możliwości pierwszoklasistów. Przydatna dla dzieci tematyka, atrakcyjna grafika, wygodna opcja czytania pytań i odpowiedzi przez lektora – wszystko to sprawia, że Test Puchatka będzie dla najmłodszych uczniów przyjemnym sprawdzianem i efektywnym sposobem utrwalenia niezbędnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa – mówi Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej z firmy Maspex.

    Więcej informacji o „Klubie Bezpiecznego Puchatka” i Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl.
Polub Nas na Facebook-u :-)