Categories: Aktualności - Porady
      Date: sie  3, 2014
     Title: Promocja bezpieczeństwa przez zabawę i pokaz

13 i 20 lipca br. w Parku Praskim w Warszawie odbyły się festyny zorganizowane przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ i Fundację Prometeusz, pod hasłem „Żyj mądrze i zdrowo”. Udział w tym przedsięwzięciu wzięła również Praska Auto Szkoła.Promocja bezpieczeństwa przez zabawę
i pokaz    13 i 20 lipca br. w Parku Praskim w Warszawie odbyły się festyny zorganizowane przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ i Fundację Prometeusz, pod hasłem „Żyj mądrze i zdrowo”. Udział w tym przedsięwzięciu wzięła również Praska Auto Szkoła.

    W punkcie Praskiej Auto Szkoły chętni mogli rozwiązywać testy z zakresu pierwszej pomocy i kart rowerowych. Najmłodsi mieli za zadanie pokolorować obrazki, zaznaczając pięć szczegółów istotnych dla bezpieczeństwa rowerzysty. Starsi mogli sprawdzić na trzeźwo, jak zmienia się pole widzenia osób po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków przechodząc w alkogoglach i narkogoglach przez wyznaczony tor z przeszkodami. Na najlepszych czekały upominki.

    We wtorek 22 lipca br. szef PAS przeprowadził zajęcia dla dzieci z klas drugich i trzecich, spędzających pierwszy miesiąc wakacji w Dziennym Punkcie Pobytu programu „Lato w Mieście 2014”, działającym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2 w Warszawie. Zajęcia pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły" poświęcone były uwrażliwieniu dzieci na zagrożenia związane z poruszaniem się po mieście i poza nim jako pieszy i rowerzysta. Ze względu na czas odpoczynku, zastosowana została metoda nauki przez zabawę. Niezbędna wiedza przekazana została przez film z Bolkiem i Lolkiem „Na drodze" oraz scenki z programu multimedialnego „Dzieci bezpieczne na drodze”. Dzieci posługiwały się nabytą wiedzą grając w grę planszową „Karta rowerowa”. Finał i podsumowanie zajęć miało miejsce na dziedzińcu szkoły, gdzie na dzieci czekały zajęcia sportowo-edukacyjne. Grający w plenerową grę „Znaki drogowe” uczestnicy zabawy, poprawnie rozpoznający znaki drogowe, przez dodatkowe rzuty kostką zwiększali swoją szansę na zwycięstwo w poszczególnych rozgrywkach.

    Przygotowane konkurencje sportowe i edukacyjne pozwoliły dzieciom aktywnie i mądrze spędzić czas. Jest nadzieja, że przeprowadzone przez PAS zajęcia nauczyły dzieci bezpiecznych zachowań, które wykorzystają, poruszając się po praskich ulicach i wszędzie tam, gdzie przyjdzie im spędzać resztę wakacji.

Polub Nas na Facebook-u :-)