Categories: Aktualności - Porady
      Date: cze  5, 2014
     Title: O bezpiecznym przewozie zwierząt
Serwis informacyjny Prawo Drogowe@NEWS

Źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych pasażerów. Jak bezpiecznie przewozić psy, radzą trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
(494-40 fot. Ewa Łuczak)

    Wyjeżdżając, właściciele psów bardzo chętnie zabierają ze sobą swoje czworonogi, jednak nie zawsze zapewniają im bezpieczną podróż. Tymczasem źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych pasażerów. Jak bezpiecznie przewozić psy, radzą trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

    Przepisy ruchu drogowego nie regulują sposobu przewożenia zwierząt. Jednak podróżowanie z psem, który swobodnie przemieszcza się po samochodzie, jest po prostu niebezpieczne. Nawet spokojny pies, który nie został przez właściciela odpowiednio zabezpieczony, podczas nagłego hamowania zostaje bezwładnie wyrzucony do przodu - ostrzega Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

    Psa najlepiej umieścić na tylnym siedzeniu i przypiąć go do pasów specjalnymi szelkami. Dobrym sposobem, szczególnie w przypadku większych czworonogów, jest przewożenie ich w specjalnych klatkach w bagażniku, pod warunkiem jednak, że dysponujemy autem typu kombi lub van. Właściciele mniejszych zwierząt mogą zastanowić się nad specjalnym kojcem lub mniejszą klatką transportową.

    Wioząc psa, starajmy się jechać wyjątkowo płynnie i dbajmy, żeby co dwie-trzy godziny robić przerwy, by go wyprowadzić i napoić. Nigdy nie zostawiaj psa samego w samochodzie w słoneczne dni, ponieważ samochód bardzo szybko zmienia się w piekarnik - ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault. Parkując w słońcu, przy temperaturze ok. 30°C, nawet przy uchylonych oknach temperatura w samochodzie może osiągnąć prawie 39°C w zaledwie 10 minut. Po 30 minutach może wynieść prawie 50°C*!Link do źródła:
Informacja za

Serwis informacyjny Prawo Drogowe@NEWSPolub Nas na Facebook-u :-)