Categories: Aktualności - Porady
      Date: maj 24, 2014
     Title: Bezpieczeństwo ponad wszystko

16 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku odbyły się warsztaty szkoleniowe w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Opole.Bezpieczeństwo ponad wszystko    16 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku odbyły się warsztaty szkoleniowe w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Opole.

    Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była nauczycielka historii, Bożena Kalitan.

    Cel warsztatów to kształcenie u dzieci umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym - mówi egzaminator WORD Opole, Jacek Rajkowski.

    Najważniejsze są prawidłowe nawyki, tj. przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: stosowanie się do znaków i sygnalizacji świetlnej oraz zwracanie uwagi na zasady szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania - dodaje egzaminator, Maciej Kalitan.

    Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w teoretycznych i praktycznych zajęciach nt. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mogli poznać, a niektórzy utrwalić wykonywanie podstawowych manewrów przez rowerzystę: włączanie się do ruchu, wymijanie, omijanie i wyprzedzanie. Największym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, gdzie uczniowie doskonalili technikę jazdy rowerem. Podsumowaniem spotkania był konkurs „Bezpiecznie poruszam się po drodze”, w którym wyłoniono MISTRZA bezpiecznego poruszania się po drodze - został nim uczeń kl. IV C Paweł Hołuj oraz WICEMISTRZA - została nim uczennica kl. V B Kaja Mańko.

    Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów wpłyną na bezpieczeństwo na naszych drogach - powiedział egzaminator, Grzegorz Chrzęstek.


Fotorelacja z zajęć przeprowadzonych podczas warsztatów.

Polub Nas na Facebook-u :-)