Categories: Aktualności - Porady
   Date: mar 29, 2014
   Title: Powiat siedlecki: FINAŁ KONKURSU „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

20 marca 2014 roku w Zespole Oświatowym w Żelkowie Kolonii (gm. Siedlce) odbył się finał powiatowy konkursu „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Konkurs organizowany był z inicjatywy Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego.Powiat siedlecki: FINAŁ KONKURSU „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”    20 marca 2014 roku w Zespole Oświatowym w Żelkowie Kolonii (gm. Siedlce) odbył się finał powiatowy konkursu „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Konkurs organizowany był z inicjatywy Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego.

    Konkurs był współorganizowany przez: Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Komendę Miejską Policji w Siedlcach, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Fundację Rozwoju Wolontariatu „Projektor”. Gospodarzem konkursu był Zespół Oświatowy w Żelkowie Kolonii.

    W finale udział wzięło 226 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-II szkół gimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego. Już od wczesnych godzin rannych odbywała się część teoretyczna konkursu z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.


    Nerwowy czas oczekiwania na wyniki testów wypełnili strażacy, policjanci, młodzież z Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach oraz z Fundacji Rozwoju Wolontariatu „Projektor”. Można było obejrzeć m.in. pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazy ratownictwa drogowego, pokazy wizażu i masażu, symulator jazdy na motorze i motorowerze.


    W trakcie pokazów rozpoczęła się część praktyczna. Do tej części rozgrywek przeszły osoby z 10 najlepszymi wynikami z każdej grupy. Przed nimi był do pokonania na rowerze tor przeszkód. Dla wielu okazał się bardzo trudnym elementem tego konkursu.    Uczestnicy konkursu mieli również możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu Teatru FANUM z Siedlec.


    W Finale Powiatowym z ramienia instytucji organizujących udział wzięli: Dariusz Napiórkowski – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, Józefa Rychlik - Wicestarosta Siedlecki, Jacek Kobyliński – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, mł. bryg. mgr inż. Waldemar Rostek – Zastępca Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, podinsp. Marek Myszkiewicz – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, Andrzej Skolimowski – Wójt Gminy Przesmyki, Krzysztof Kryszczuk – Wójt Gminy Wiśniew, Marian Sekulski – Wójt Gminy Wodynie, Urszula Łukasiewicz – Dyrektor Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach, Agnieszka Jankowska – Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach oraz Małgorzata Stańczuk – Dyrektor Zespołu Oświatowego w Żelkowie Kolonii.

    Końcowe wyniki ogłosił Andrzej Rymuza – Sekretarz Powiatu Siedleckiego.


Klasyfikacja końcowa finału powiatowego
programu „Bezpieczna droga do szkoły” 2014

Szkoły podstawowe

Dziewczęta

Chłopcy

 1. Julia Michalak – Gmina Przesmyki
 2. Kinga Andrzejczuk – Gmina Siedlce
 3. Marta Toczyska – Gmina Przesmyki

 1. Łukasz Turski – Gmina Zbuczyn
 2. Kornel Celiński – Gmina Zbuczyn
 3. Bartosz Gawron – Gmina SiedlceGimnazja

Dziewczęta

Chłopcy

 1. Kamila Jasińska – Gmina Zbuczyn
 2. Klaudia Cabaj – Gmina Wiśniew
 3. Olga Nużyńska – Gmina Siedlce

 1. Kacper Celiński – Gmina Zbuczyn
 2. Tomasz Brodzik – Gmina Zbuczyn
 3. Jakub Pióro – Gmina Siedlce


    Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci rowerów, cyfrowych aparatów fotograficznych oraz odtwarzaczy mp4. Ponadto, każdy uczestnik finału powiatowego otrzymał zestaw rowerzysty: kask, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa” i elementy odblaskowe.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.


Polub Nas na Facebook-u :-)