Categories: Aktualności
      Date: mar  3, 2014
     Title: Powiat radomski: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizuje w dniu 14 marca br., w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów klas I-VI z gminy Zakrzew (łącznie 284 dzieci).Powiat radomski: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizuje w dniu 14 marca br., w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów klas I-VI z gminy Zakrzew (łącznie 284 dzieci).

    Uczniowie z klas I-III będą uczestniczyli w konkursie rysunkowym nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast uczniowie z klas IV-VI wezmą udział w konkurencji przejazd po torze rowerowym, zorganizowanej przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

    Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu zaprezentują wszystkim uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, natomiast Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu omówią tematykę zawartą w prezentowanym filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

    Uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymają zestawy rowerzysty, zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa” i elementy odblaskowe, natomiast zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody dodatkowe.
Polub Nas na Facebook-u :-)