Categories: Aktualności
      Date: lut 16, 2014
     Title: Powiat Nowy Dwór Maz.: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zorganizuje w dniu 7 marca br., w Zespole Szkół Nr 3 w Cieksynie, konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum.Powiat Nowy Dwór Maz.: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizuje w dniu 7 marca br., w Zespole Szkół Nr 3 przy ul. Piłsudskiego 43 w Cieksynie, konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum (łącznie 196 dzieci).

    Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim omówią tematykę zawartą w filmie pt. „…tak, chcę być bezpieczny”, który zaprezentują, a tym samym przybliżą dzieciom zagadnienia poruszane w poszczególnych blokach tematycznych: droga, obcy, pies, fajerwerki.

    Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim zaprezentują zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

    Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie zorganizują uczniom konkurs składający się z części teoretycznej - test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej - przejazd po torze rowerowym.

    Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymają zestawy rowerzysty, zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa” oraz elementy odblaskowe, natomiast dla zwycięzców przewidziane są dodatkowe nagrody.
Polub Nas na Facebook-u :-)