Categories: Aktualności
      Date: gru 16, 2013
     Title: Pionki: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

22 stycznia 2014 r., w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach, odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.Pionki: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    22 stycznia 2014 r. o godzinie 13.00 w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach przy ul. Targowej 9, odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 12 gmin i 3 miasta z powiatu radomskiego (Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia Letnisko, Kowala, Pionki, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew), przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: część teoretyczna – test z zakresu przepisów ruchu drogowego, część praktyczna - przejazd po torze rowerowym.

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy Finału powiatowego Konkursu otrzymają zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa”.

    W eliminacjach gminnych weźmie udział ok. 9.000 dzieci, a do finału przystąpi 260 dzieci.
Polub Nas na Facebook-u :-)