Categories: Aktualności - Porady
      Date: pa 30, 2013
     Title: 1500 szkół otrzyma od Renault pakiety edukacyjne „Droga i Ja”

Do szkół podstawowych w całej Polsce trafi 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Skorzysta z nich ponad 1500 placówek, we wszystkich województwach. Zestawy służą do nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowania ekologicznych form transportu.
1500 szkół otrzyma od Renault pakiety edukacyjne „Droga i Ja”    Do szkół podstawowych w całej Polsce trafi 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Skorzysta z nich ponad 1500 placówek, we wszystkich województwach. Zestawy służą do nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowania ekologicznych form transportu. Akcja jest elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

    W ramach tegorocznej, 14. edycji programu „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, Renault Polska ufundowało szkołom podstawowym 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”, z których skorzysta 1514 placówek w całym kraju. Zestawy są unikatowym narzędziem dydaktycznym przeznaczonym dla nauczycieli i uczniów, które zostało opracowane przez międzynarodowych ekspertów z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Pakiety „Droga i Ja” zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 lat oraz 10-12 lat i składają się z dwóch części tematycznych: „Bezpieczeństwo dla wszystkich” oraz „Mobilność dla wszystkich”. Każdy zestaw zawiera 24 bogato ilustrowane zeszyty ćwiczeń, testy i dyplomy dla uczniów, karty dydaktyczne dla nauczyciela oraz plakat edukacyjny. Aby otrzymać materiały, wystarczyło wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety były przyznawane według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

    – Wszystkie szkoły, którym nie udało się zdobyć zestawów „Droga i Ja”, mogą bezpłatnie pobrać materiały ze strony internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl, a następnie je wydrukować, aby przeprowadzić zajęcia. Alternatywną możliwością jest skorzystanie z multimedialnego E-Learningu, umieszczonego na wymienionej stronie – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

    E-Learning programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to innowacyjne, interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, składające się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i rodziców. W skład każdego modułu wchodzą animacje, quizy, gry i wiele ciekawostek związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na zakończenie kursu każdy otrzymuje certyfikat.

    Dzieci, które chciałyby aktywnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej, mogą założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Zadaniem klubowiczów jest prowadzenie aktywnych działań, dzięki którym zmienią swoje otoczenie. W 14. edycji programu, specjalnie dla członków SKB przygotowano liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami. Aby założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb .Pakiety „Droga i Ja”Pakiety „Droga i Ja” w szkolePakiety „Droga i Ja” w szkolePakiety „Droga i Ja” w szkolePakiety „Droga i Ja” w szkole
Polub Nas na Facebook-u :-)