Categories: Aktualności - Porady - Programy - Konspekty zajęć
   Date: wrz 14, 2013
   Title: Konspekty zajęć z edukacji komunikacyjnej

W kolejnych jedenastu załącznikach przedstawiamy Państwu i przekazujemy do wykorzystania informację wprowadzającą oraz konspekty zajęć z edukacji komunikacyjnej. Ich Autorką jest Teresa Turkowska, doradca metodyczny w zakresie techniki i wychowania komunikacyjnego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.Konspekty zajęć z edukacji komunikacyjnej    W kolejnych jedenastu załącznikach przedstawiamy Państwu i przekazujemy do wykorzystania informację wprowadzającą oraz konspekty zajęć z edukacji komunikacyjnej. Ich Autorką jest Teresa Turkowska, doradca metodyczny w zakresie techniki i wychowania komunikacyjnego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

    Konspekty te pierwotnie powstały na potrzeby książki „Wychowanie komunikacyjne. Poradnik dla nauczycieli”, która powstała z inicjatywy Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i została opublikowana na zmówienie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, początkowo tylko na Mazowszu, a następnie także w kilku innych regionach.

    Mimo założenia, że poradnik ten powinien trafić do rąk wszystkich nauczycieli, którzy podczas lekcji z różnych przedmiotów podejmują problemy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, już wiemy, że chociażby z powodów finansowych tak się nie stało. Polecając zatem ów poradnik, postanowiliśmy jego najbardziej praktyczny i potrzebny fragment oddać do Państwa dyspozycji w naszym Portalu. Załączone konspekty mogą więc Państwo czytać, drukować i wykorzystywać, przygotowując lekcje.

    Życzymy powodzenia!

Załączniki:

 1. Wstęp. pobierz ->>
 2. Konspekt nr 1. Poznaję swoją drogę do szkoły. pobierz ->>
 3. Konspekt nr 2. Moja droga z domu do szkoły i do domu. pobierz ->>
 4. Konspekt nr 3. Bezpiecznie drogą z domu do szkoły i do domu. pobierz ->>
 5. Konspekt nr 4. Droga z domu do szkoły – poziom bezpieczeństwa i zachowanie uczestników ruchu. pobierz ->>
 6. Konspekt nr 5. Bezpiecznie poruszam się po zmierzchu. pobierz ->>
 7. Konspekt nr 6. Stosuję elementy odblaskowe i zwiększam bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników dróg. pobierz ->>
 8. Konspekt nr 7. Jestem widoczny na drodze i szanuję prawo. pobierz ->>
 9. Konspekt nr 8. Jestem pasażerem samochodu osobowego. pobierz ->>
 10. Konspekt nr 9. Zamierzam jeździć rowerem po drogach publicznych. pobierz ->>
 11. Konspekt nr 10. Z rozwagą bezpiecznie rowerem po drogach. pobierz ->>Polub Nas na Facebook-u :-)