Categories: Aktualności - Podstawy prawne - Porady
      Date: sie 12, 2013
     Title: Nowe znaki drogowe dla rowerzystów

Dziennik Ustaw z dnia 6 sierpnia 2013 r., Poz. 890: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 24 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.Nowe znaki drogowe dla rowerzystów    W Dzienniku Ustaw z dnia 6 sierpnia 2013 r., w poz. 890, zostało opublikowane ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH zmieniające rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

    Drogowskazy dla rowerzystów będą pomarańczowe z czarnym liternictwem, wykonane z folii odblaskowej wysokiej jakości. Będą też mogły być one umieszczane na jezdni jako oznakowanie poziome.

    Rozporządzenie załączamy w całości, w nadziei, że zechcą się z nim zapoznać wszyscy Państwo, którzy pracują, szkolą, sprawdzają umiejętności, wreszcie wydają dokument – Kartę Rowerową - dzieciom i młodzieży. Warto, by nowe znaki poznali też rodzice i opiekunowie młodych rowerzystów – dla własnego i swoich podopiecznych bezpieczeństwa.


Załącznik: plik pdf:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH zmieniające rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych. pobierz ->>
Polub Nas na Facebook-u :-)