Categories: Aktualności - Porady
      Date: cze 25, 2013
     Title: Warszawa: Kampania spółki tramwajowej "Bądźmy razem bezpieczni"

Kampanię "Bądźmy razem bezpieczni” zainaugurowano na terenie zajezdni przy ul. Siedmiogrodzkiej na Woli.Warszawa: Kampania spółki tramwajowej "Bądźmy razem bezpieczni"    Jak podaje Polska Agencja Prasowa, sprawcami 97 proc. wypadków z udziałem tramwajów, do których dochodzi w stolicy, są piesi oraz kierowcy aut, co podkreślali przedstawiciele spółki Tramwaje Warszawskie, rozpoczynając w środę, 19 czerwca br. 5. edycję kampanii informacyjnej, która ma wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków.

    Kampanię "Bądźmy razem bezpieczni” zainaugurowano na terenie zajezdni przy ul. Siedmiogrodzkiej na Woli. - Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych i samochodów oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieuwaga oraz wymuszanie pierwszeństwa na drodze - powiedział prezes Tramwajów Warszawskich, Krzysztof Karos.

    - Wyniki, które uzyskujemy od pięciu lat, potwierdzają, że takie akcje są potrzebne i powinny być prowadzone w jak największym zakresie. W całej Polsce, w tym także w Warszawie, zmniejsza się liczba wypadków i kolizji - powiedział Karos.

    Podczas inauguracji przedstawiono m.in. symulację zderzenia tramwaju z samochodem oraz akcję ratowniczą. Mimo, iż tramwaj jechał z niewielką prędkością, to kabina pasażerska samochodu po wypadku była całkowicie zmiażdżona. Jeden tramwaj, w zależności od typu wozu, waży od 35 do 40 ton. Waga pojazdu wpływa na jego drogę zatrzymania, która w przypadku tramwaju jadącego z prędkością 50 km/h wynosi ok. 60 metrów i jest dwukrotnie dłuższa niż droga zatrzymania samochodu osobowego.

    W ramach kampanii, która potrwa do końca roku, w środkach komunikacji miejskiej zostaną rozwieszone ulotki oraz plakaty, a w nowych tramwajach wyświetlany będzie spot kampanii. Ponadto w radiu i telewizji emitowane będą spoty zwracające uwagę na skutki zderzenia z tramwajem. W Instytucie Teatralnym i Teatrze Ochota zaplanowano warsztaty poświęcone bezpieczeństwu.
Polub Nas na Facebook-u :-)