Categories: Aktualności - Porady
      Date: maj 26, 2013
     Title: Suwałki: "I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki"

Przedszkola w mieście przygotowywały swoje pociechy od września 2012 r. do tej imprezy.Suwałki: "I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki"    VII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY PRZEDSZKOLAKA ,,JESTEM BEZPIECZNY” pod patronatem Urzędu Miasta i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach odbył się w dniu 20 maja 2013 r., w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach.

    Przedszkola w mieście przygotowywały swoje pociechy od września 2012 r. do tej imprezy. Przeprowadzono w nich turnieje w celu wyłonienia najlepszych do swojej 3-osobowej drużyny, która reprezentowała placówkę w finale.

Głównym celem turnieju było:

    Pytania, zagadki, zadania oraz scenariusz opracowały Panie: Ewa Kozłowska, Danuta Popławska, Beata Sokołowska i Joanna Tokaj.

Powołana Komisja w składzie:


pracowała nad prawidłowym przebiegiem i właściwą oceną wykonywanych zadań w celu wyłonienia najlepszych drużyn.

A oto wyniki rywalizacji:
I miejsce: Przedszkole Nr 10. Drużyna: Julia Kruszyłowicz, Marta Rudziewicz, Stanisław Skrocki; nauczyciel: Bożena Plaga
II miejsce: Przedszkole Nr 8. Drużyna: Eliza Grabowska, Norbert Piekarski, Wiktoria Godzińska; nauczyciel: Bożena Jaworska
III miejsce: Przedszkole Nr 2. Drużyna: Aleksandra Karaś, Jeremi Dziemian, Jakub Pojawa; nauczyciel: Lidia Sokołowska.

    Atmosfera imprezy była wspaniała. Po każdej konkurencji uczestnicy, kibice i goście wznosili okrzyk: "I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki".

    Każdy przedszkolak otrzymał upominek w postaci opaski odblaskowej, gry na PC/mac pt. "Wiewiósław na drodze", nalepki odblaskowe na rower, zaś zwycięskie drużyny otrzymały kaski oraz plecaki z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

    Było też szkolenie z przechodzenia przez jezdnię na przejściach z jednoczesnym sygnalizowaniem ręką kierowcy chęci przejścia na drugą stronę ulicy. Na tę okoliczność dzieci otrzymały dodatkowo tak zwane łapki z napisami "DAJ SYGNAŁ KIEROWCY", a opiekunowie drużyn zobowiązali się do wprowadzenia tego dodatkowego elementu przy omawianiu zasad prawidłowego zachowania się na przejściach przy przechodzeniu przez jezdnię.

    Organizatorzy składają specjalne podziękowania dla TVS24 za objęcie patronatem medialnym tej bardzo pożytecznej akcji.
    W eliminacjach udział wzięło przeszło 1600 dzieci, zaś w finale uczestniczyło 9 drużyn.


Opr.: Aleksander Czuper,
Główny Specjalista ds. BRD WORD w Suwałkach


Fotorelacja z przebiegu Turnieju.

Polub Nas na Facebook-u :-)