Categories: Aktualności - Porady
      Date: kwi 23, 2013
     Title: Powiat sokołowski: rywalizacja w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie

Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego rywalizują w Zespole Szkół w Sterdyni o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii.Powiat sokołowski: rywalizacja w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie    Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego rywalizują w Zespole Szkół w Sterdyni o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii.

    Celem rywalizacji, jak co roku, było podniesienie świadomości bezpiecznego poruszania się po drogach. Przez dwa dni,18 i 19 kwietnia w Zespole Szkół w Sterdyni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu sokołowskiego, rywalizowali w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na terenie powiatu sokołowskiego organizacją rywalizacji zajęły się Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Powiatowy Zespół BRD.

    W turnieju wzięły udział trzyosobowe zespoły dzieci i młodzieży. Turniej obejmował: test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczny tor przeszkód składał się, jak zwykle, z ustawionych na boisku przeszkód, takich, jak slalom, żmijka, łezka, ósemka czy korytarz z desek. Najwięcej problemów zawodnikom przysporzył slalom.

    Po zaciętej rywalizacji, z finałowej siódemki, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Tegorocznymi laureatami okazały się:
   1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim.
   2. Szkoła Podstawowa w Łazowie.
   3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca tablety, za drugie MP4, a za trzecie - słuchawki. Oprócz drużynowych nagród, szczególne wyróżnienie przypadło Tomaszowi Bazylczukowi z Publicznej Szkoły nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Uczeń ten, jako jedyny, bezbłędnie rozwiązał test znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

    Zwycięzcom gratulowali i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach wręczali: Wójt Gminy Sterdyń - Czesław Marian Zalewski, Dyrektor WORD - Jacek Kobyliński, Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni - Grażyna Binduła oraz szef sokołowskiej drogówki - nadkom. Zbigniew Pilip.

    Nad prawidłowością czwartkowego turnieju, czuwało jury w składzie: nadkom. Zbigniew Pilip z sokołowskiej Policji, Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z WORD Siedlce oraz Kazimierz Wilczyński z Powiatowej Rady BRD.

    19 kwietnia do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny powiatu, przystąpią uczniowie szkół gimnazjalnych. Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody.


Fotorelacja z przebiegu Turniejuasp. szt. Sławomir Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
Polub Nas na Facebook-u :-)