Categories: Aktualności - Porady
      Date: kwi 23, 2013
     Title: Konkurs BRD w powiecie łosickim rozstrzygnięty

W dniach 11 i 12 kwietnia w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbył się turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym wzięła udział młodzież z 15 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów powiatu łosickiego.Konkurs BRD w powiecie łosickim rozstrzygnięty    W dniach 11 i 12 kwietnia w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbył się turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym wzięła udział młodzież z 15 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów powiatu łosickiego.

    Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, składający się z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczniów szkół podstawowych był to test jednokrotnego wyboru, zaś gimnazjalistów wielokrotnego wyboru. Zadaniem praktycznym była jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Pierwszego dnia do turnieju przystąpiło 15 trzyosobowych drużyn szkół podstawowych z Platerowa, Sarnak, Chotycz, Mostowa, Starych Szpak, Niemojek, Huszlewa, Czuchleb, Koszelówki, Starej Kornicy, Kobylan, Olszanki, Serpelic, SP nr 1 i nr 2 w Łosicach. Aby zdobyć tytuł najlepszego rowerzysty, trzeba było, oprócz wykazania się wiedzą z wymienionych zagadnień, bezbłędnie pokonać tor jazdy rowerem oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Do etapu drugiego zakwalifikowały się Uczniowie SP w Platerowie, Sarnakach, Mostowie, Czuchlebach, Starej Kornicy, SP nr 1 i nr 2 w Łosicach. Rywalizację w kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna z Sarnak w składzie Wioletta Dziwińska, Jakub Buławski, Jagoda Zaliwska. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja SP w Starej Kornicy reprezentowana przez Dominika Wasilewskiego, Kamila Garbowicza i Paulinę Daniluk. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z SP w Platerowie, w składzie Jakub Lesiuk, Adam Knapiuk, Anna Soczewka.

    Drugiego dnia do turnieju przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn gimnazjalnych. W tej kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Łosicach w składzie Jakub Terlikowski, Michał Nikoniuk, Konrad Stecki. Tuż za nimi znalazła się drużyna z Gimnazjum w Starej Kornicy reprezentowana przez Michała Dzialuka, Mateusza Dymidziuka i Piotra Sawczuka, na trzecim miejscu drużyna z Gimnazjum w Sarnakach w składzie Igor Kłykociński, Gabriela Klimiuk, Mateusz Onopiuk. W tym roku tytuł najlepszego rowerzysty otrzymali: Tomasz Łożecki, uczeń Gimnazjum nr 1 w Łosicach oraz po raz drugi Mateusz Onopiuk, uczeń Gimnazjum w Sarnakach, którzy bezbłędnie pokonali tor przeszkód.

    Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat łosicki 9 maja w rejonowym finale Turnieju BRD w Siedlcach.

    Zawodników oceniało jury w składzie: Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach z zastępcą komendanta, Mariuszem Popławskim oraz Starostwa Powiatowego w Łosicach, z Romanem Kasprowiczem na czele, Sławomir Jakubiak i Piotr Kozioł z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

    Tegoroczną zaciętą rywalizację obserwowali: Jacek Kobyliński – dyrektor WORD w Siedlcach, wicestarosta łosicki Mariusz Kucewicz, wójt gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk oraz gospodarz obiektu dyrektor Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, Renata Tomczuk, której należą się duże podziękowania oraz słowa uznania za sprawną organizację zawodów oraz gościnność, co było możliwe - jak sama stwierdziła - dzięki pomocy i dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli tej szkoły.

    Tegoroczne cenne nagrody rzeczowe ufundował dyrektor WORD w Siedlcach, Jacek Kobyliński, puchary - Starostwo Powiatowe w Łosicach. Środki opatrunkowe do przeprowadzenia sprawdzianu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekazał nieodpłatnie dyrektor SP ZOZ-u w Łosicach, Henryk Brodowski.


Fotorelacja z zawodów
Danuta Parafiańczuk
Polub Nas na Facebook-u :-)