Categories: Aktualności
      Date: mar  3, 2013
     Title: Żyrardów: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

20 marca br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Żyrardowie, odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.Żyrardów: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    20 marca br., o godzinie 13, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Żyrardowie przy ul. Stanisława Jodłowskiego 25/27, odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 3 gminy i 2 miasta z powiatu żyrardowskiego (Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Wiskitki, Żyrardów) przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy Finału powiatowego Konkursu otrzymają zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa”.

    W eliminacjach gminnych weźmie udział ok. 3.920 dzieci, a do finału przystąpi 120 dzieci.
Polub Nas na Facebook-u :-)