Categories: Aktualności
      Date: gru 14, 2012
     Title: Powiat garwoliński: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

10 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.Powiat garwoliński: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    10 stycznia 2013 r., o godzinie 13.00, w Zespole Szkół Rolniczych przy ul. Głównej 49 w Miętnem odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 12 gmin i 4 miasta z powiatu garwolińskiego (Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Trojanów, Wilga, Żelechów) przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy Finału powiatowego Konkursu otrzymają zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”.

    W eliminacjach gminnych weźmie udział ok. 6880 dzieci, a do finału przystąpi 280 dzieci.
Polub Nas na Facebook-u :-)