Categories: Aktualności - Porady
      Date: gru  3, 2012
     Title: Klikają w fotelikach

Nagrody i kary dominują przez ostatnie dni pod sokołowskimi szkołami i przedszkolami. Wszystko za sprawą prowadzonej przez sokołowską Policję akcji „Bezpieczne foteliki”, która odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „KLUB PANCENIKA KLIKA W FOTELIKACH”.Klikają w fotelikach    Nagrody i kary dominują przez ostatnie dni pod sokołowskimi szkołami i przedszkolami. Wszystko za sprawą prowadzonej przez sokołowską Policję akcji „Bezpieczne foteliki”, która odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „KLUB PANCENIKA KLIKA W FOTELIKACH”.

    „Klub Pancernika klika w fotelikach” jest kampanią uświadamiającą konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy. W tegorocznej odsłonie kampanii przygotowane zostały dwie linie edukacyjne – jedna skierowana do rodziców, druga do dzieci. Pomysłodawcą tej akcji jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie.

    Niestety, mimo wielu apeli w mediach, publikacji prasowych, informacji przekazywanych dzieciom i rodzicom podczas spotkań, ciągle zauważamy, że mało dzieci jest przewożonych w fotelikach i zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Aby wyegzekwować od rodziców i opiekunów obowiązek należytego dbania o bezpieczeństwo najmłodszych, pod przedszkolami i szkołami prowadzone są liczne kontrole drogowe. Podczas kontroli drogowych policjanci nagradzają dzieci, które są przewożone w fotelikach specjalną maskotką Pancernika Gustawa. Rodzice dzieci, które przewożone są w sposób niewłaściwy, karane są mandatami karnymi. Za przewożenie dziecka bez fotelika i zapiętych pasów można być ukaranym mandatem karnym w wysokości 150 zł i otrzymać 6 pkt karnych.

    Akcja będzie kontynuowana jeszcze przez kilka tygodni. Mamy nadzieję, że obecność Policji w miejscach, gdzie przywożone są dzieci, znacząco wpłynie na świadomość rodziców i poprawę bezpieczeństwa najmłodszych.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp. szt. Sławomir Tomaszewski


Fotorelacja z przebiegu akcji.
Polub Nas na Facebook-u :-)