Categories: Aktualności
      Date: lis 25, 2012
     Title: Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” w Mławie

12 grudnia br. w Mławskiej Hali Sportowej odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” w Mławie    12 grudnia br., o godzinie 13.00, w Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 33a w Mławie odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 9 gmin i miasto z powiatu mławskiego (Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Mława, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo), przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy Finału powiatowego Konkursu otrzymają zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”.

    W eliminacjach gminnych weźmie udział ok. 4.800 dzieci, a do finału przystąpi 220 dzieci.
Polub Nas na Facebook-u :-)