Categories: Aktualności - Porady
      Date: wrz  7, 2012
     Title: Dobra współpraca WORD Suwałki i Policji

Sejneńscy policjanci dostali nowoczesny miernik prędkości. Sprzęt ma opinię bezawaryjnego, jest mały i niezwykle skuteczny. Jego możliwości mierzenia prędkości dochodzą do 800 metrów. Urządzenie to zakupił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach.Dobra współpraca WORD Suwałki i Policji    Sejneńscy policjanci dostali nowoczesny miernik prędkości. Sprzęt ma opinię bezawaryjnego, jest mały i niezwykle skuteczny. Jego możliwości mierzenia prędkości dochodzą do 800 metrów. Urządzenie to zakupił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach.

    Uroczystość wręczenia urządzenia odbyła się w Powiatowej Komendzie Policji w Sejnach 5 września br. i była połączona z informacją o stanie bezpieczeństwa w powiecie Sejneńskim. Nowy radar wręczyli Komendantowi Sejneńskiej Policji, mł. insp. Arturowi Andruczykowi, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Walenty Korycki i Dyrektor WORD Suwałki, Henryk Grabowski.

    W uroczystości wręczenia wzięli udział: radny sejmiku województwa podlaskiego Waldemar Kwaterski, Starosta Powiatu Sejneńskiego Andrzej Szturgulewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, nadkomisarz Paweł Maciejuk, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiej Komendy Policji w Białymstoku wręczył podziękowania za wspieranie Komend Policji w terenie panom Walentemu Koryckiemu i Henrykowi Grabowskiemu.

    W trakcie dyskusji były poruszane problemy związane z ciągłym podnoszeniem wiedzy z zakresu przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez młodzież i mieszkańców Sejn. Ustalono, że 9 wrześnie br. na Dożynkach w Sejnach, WORD, wspólnie z Policją, wystawi punkt BRD, w którym będzie możliwość skorzystania z symulatora zderzeń i Alkogogli. Planowana jest również akcja wśród młodzieży zdającej na kartę rowerową pt. ,,Zdobywasz kartę rowerową, otrzymujesz kamizelkę odblaskową”. Akcję tę WORD i Policja sejneńska przeprowadzą w oparciu o Gminne Centra BRD.


Opracował:
Aleksander Czuper
Główny Specjalista ds. BRDFotorelacja z rowerowych rajdów i spotkańPolub Nas na Facebook-u :-)