Categories: Aktualności - Porady
      Date: maj 28, 2012
     Title: Święto rodziny – święto szkoły Wilkowyja 26 maja 2012 r.

W organizację rodzinnej majówki włączyli się rodzice, nauczyciele, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Garwolin, straż pożarna oraz miejscowi przedsiębiorcy.Święto rodziny – święto szkoły Wilkowyja 26 maja 2012 r.    - pod takim hasłem Szkoła Podstawowa w Wilkowyi w powiecie garwolińskim podsumowywała szeroko pojęte działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

    W organizację rodzinnej majówki włączyli się rodzice, nauczyciele, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Garwolin, straż pożarna oraz miejscowi przedsiębiorcy. Na majówkę zaproszono licznych gości. Uczestniczyły w niej: Joanna Kaniuk, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, Irena Bytniewska, wizytator tej placówki oraz Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z WORD Siedlce.

    W czasie trwania imprezy odbywały się liczne konkursy – konkurs plastyczny na plakat promujący trzeźwych kierowców, mecz piłki nożnej mamy kontra córki, mecz rodzice – nauczyciele, konkurs brd.

    W konkursie brd, drużyna składająca się z rodzica i dziecka, rozwiązywała test wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie pokonywała rowerowy tor przeszkód. Okazało się, że tatusiowie mieli więcej problemów z pokonaniem przeszkód niż ich dzieci. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody w postaci plecaków, gier dydaktycznych o przepisach ruchu drogowego, zestawów młodego rowerzysty, pozostali otrzymali nagrody pocieszenia w postaci lampek do rowerów i gier „Znaki drogowe”. Nagrody ufundował WORD Siedlce. Atrakcją okazało się spotkanie ze strażakami, którzy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, gaszenie pożaru przy pomocy piany i wody. Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników, można było zjeść kiełbaski z ogniska, pyszne ciasta domowego wypieku. Na zakończenie rodzinnego święta uczniowie wystawili spektakl profilaktyczny, dyrektor szkoły złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

    Szkoła Podstawowa w Wilkowyi pokazała, jak można miło spędzić czas z rodziną, co robi, by uczniowie czuli się bezpieczni. Jest to dobry sposób na umacnianie więzi rodzinnych i więzi ze szkołą.


Fotorelacja z przebiegu imprezy

Multimedialny test dla rodziców i dzieci.


Praca konkursowa.


Mecz mamy - córki.


Tata podczas pokonywania toru przeszkód.


Pokazy strażackie.


Komisja podczas wręczania nagród za konkurs brd.Polub Nas na Facebook-u :-)