Categories: Aktualności
      Date: maj 22, 2012
     Title: Powiat przysuski: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

24 maja br. w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Warszawskiej 28 w Przysusze odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.Powiat przysuski: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    24 maja br., o godzinie 13.00, w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Warszawskiej 28 w Przysusze odbędzie się uroczyste zakończenie Finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 8 gmin i miasto z powiatu przysuskiego (Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Wieniawa) przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy Finału powiatowego Konkursu otrzymają zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”.

    W eliminacjach gminnych weźmie udział ok. 2.720 dzieci, a do finału przystąpi 180 dzieci.Polub Nas na Facebook-u :-)