Categories: Aktualności
      Date: maj 12, 2012
     Title: Turniej BwRD i MTM subregionu siedleckiego

7 i 8 maja b.r., na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Bema w Siedlcach, odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego subregionu siedleckiego.Turniej BwRD i MTM subregionu siedleckiego    7 i 8 maja b.r., na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Bema w Siedlcach, odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego subregionu siedleckiego. W składzie startujących drużyn znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wygrali eliminacje powiatowe oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatów siedleckiego, garwolińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i łosickiego.

    Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, szczególnie podczas ich uczestnictwa w ruchu drogowym, który najczęściej dotyczy ich drogi do i ze szkoły, to bardzo ważny obszar działalności profilaktycznej policji, Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach i WORD w Siedlcach. Instytucje te podejmują szereg działań profilaktycznych mających na celu przybliżenie ich odbiorcom zasad, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

    Dzięki tym działaniom Turniej BwRD cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W dwudniowych eliminacjach do etapu wojewódzkiego udział wzięło 5 drużyn ze szkół podstawowych, 5 gimnazjów i 11 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego, garwolińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i łosickiego.

    Zawodnicy zmagali się w konkurencjach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podzielonych na dwa etapy, tj. etap teoretyczny i praktyczny. W pierwszej fazie konkursu przeprowadzono test wiedzy, po którym zmagania odbywały się na przygotowanym torze przeszkód. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści pokonywali tor na rowerach, natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych - samochodem. Zawodnikom nie przeszkadzała deszczowa pogoda, gotowi byli walczyć na motorowym torze przeszkód, ale komisja sędziowska, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, tę konkurencję odwołała.

    Wśród zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, znaleźli się:

Szkoły Podstawowe:
   1. Szkoła Podstawowa w ZS w Zbuczynie (pow. siedlecki)
   2. Szkoła Podstawowa w Łąkach (pow. garwoliński)


Gimnazja:
   1. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach
   2. Publiczne Gimnazjum w Górznie (pow. garwoliński)


Szkoły Ponadgimnazjalne:
   1. Zespół Szkół Nr 1 w Żelechowie I LO im. Joachima Lelewela
   2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 ZSZ Nr 3 w Siedlcach

    Zawodnicy i opiekunowie zwycięskich drużyn MTM otrzymali cenne nagrody w postaci kina domowego, MP-4 i zestawu turystycznego, ufundowane przez WORD Siedlce.


Fotorelacja z przebiegu TurniejuPolub Nas na Facebook-u :-)