Categories: Aktualności
      Date: maj 12, 2012
     Title: W trosce o bezpieczeństwo uczniów Szkoły podstawowej w Domanicach Kolonii

9 maja br., na zaproszenie dyrektora, Szkołę Podstawową w Domanicach Kolonii odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - asp. Janusz Cabaj z Wydziału Ruchu Drogowego, sierż. sztab. Edyta Barycka i st. asp. Sławomir Stefaniak z Wydziału Prewencji.W trosce o bezpieczeństwo uczniów Szkoły podstawowej w Domanicach Kolonii    9 maja br., na zaproszenie dyrektora, Szkołę Podstawową w Domanicach Kolonii odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - asp. Janusz Cabaj z Wydziału Ruchu Drogowego, sierż.sztab. Edyta Barycka i st. asp. Sławomir Stefaniak z Wydziału Prewencji.

    Celem spotkania było promowanie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach, między innymi na drodze, w domu, podwórku, nad wodą. Zbliżają się wakacje, czas beztroskich zabaw, uśpienia czujności, dlatego policjanci ostrzegają podczas takich spotkań z uczniami, że niebezpieczeństwa czyhają na nas nie tylko w ciągu roku szkolnego ale i w czasie wolnym od zajęć.

    Pani Edyta Barycka poruszyła problem zachowań niezgodnych z prawem, omówiła sposoby reagowania na niewłaściwe zachowania kolegów oraz przewidziane prawem kary za naruszanie przepisów przez nieletnich.

    Pan Janusz Cabaj skupił się na zagrożeniach na drodze, w domu i nad wodą, dla uatrakcyjnienia pogadanki wykorzystał prezentacje multimedialne i film.

    Pan Sławomir Stefaniak natomiast oznakował w tym czasie i wprowadził do kartoteki policyjnej ponad 50 rowerów. Rower znakowany w razie kradzieży łatwiej odnaleźć, a także policji łatwiej odnaleźć właściciela odnalezionego roweru. Podczas kilkugodzinnej wizyty policjantów w szkole uczniowie mieli okazję zadać pytania na nurtujące ich tematy.

    Myślę, że to doskonały pomysł, by docierać z edukacją o bezpieczeństwie do społeczności szkolnej przed wakacjami, w myśl zasady: nigdy za dużo wiedzy, przypomnień, ostrzeżeń.


Fotorelacja z przebiegu TurniejuPolub Nas na Facebook-u :-)