Categories: Aktualności
      Date: kwi 25, 2012
     Title: Turniejowe zmagania w powiecie sokołowskim

20 i 23 kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego, rywalizowali w Zespole Szkół w Sterdyni, o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii i przejście do etapu rejonowego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju zgłosiło się 16 podstawówek i 9 gimnazjów.Turniejowe zmagania w powiecie sokołowskim    20 i 23 kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego, rywalizowali w Zespole Szkół w Sterdyni, o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii i przejście do etapu rejonowego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju zgłosiło się 16 podstawówek i 9 gimnazjów.

    Udział wzięły trzyosobowe zespoły uczniów wyłonionych podczas szkolnego etapu turnieju. Etap powiatowy, tak jak we wszystkich powiatach, obejmował: test ze znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczny tor przeszkód składał się, jak zwykle, z ustawionych na boisku przeszkód, takich jak żmijka, łezka, tarka, korytarz z desek, przewożenie przedmiotu na uwięzi, slalom z ograniczeniem. Najwięcej problemów przysporzył zawodnikom slalom.
Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Tegorocznymi zwycięzcami są drużyny:

Szkoły podstawowe
   1. Szkoła Podstawowa w Sterdyni
   2. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowie Podlaskim
   3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bujałach

Gimnazja
   1. Publiczne Gimnazjum Ceranowie
   2. Publiczne Gimnazjum Sabniach
   3. Publiczne Gimnazjum w Sterdyni

    Zawodnicy i opiekunowie zwycięskich drużyn otrzymali cenne nagrody ufundowane przez WORD Siedlce. W uroczystym zakończeniu zmagań i wręczeniu nagród uczestniczyli: Jacek Kobyliński, Dyrektor WORD Siedlce i Marian Zalewski, Wójt Gminy Sterdyń, którzy podziękowali opiekunom i uczniom za przygotowanie i udział w konkursie i życzyli szerokich, bezpiecznych dróg.

Fotorelacja z przebiegu turnieju

Gimnazjaliści podczas rozwiązywania zadań testowych.


I pomoc.


Jazda po tarce.


Zawodniczka na łezce.


Przed ogłoszeniem wyników.


Pamiątkowe zdjęcie.


Zdjęcia i tekst
Halina Kolo
Polub Nas na Facebook-u :-)