Categories: Aktualności
      Date: mar  6, 2012
     Title: Powiat Nowy Dwór Mazowiecki: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

28 marca br. w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się uroczyste zakończenie finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.Powiat Nowy Dwór Mazowiecki:
finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”    28 marca br. o godzinie 13 w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Sportowej 66, odbędzie się uroczyste zakończenie finału powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

    Dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych, reprezentujące 5 gmin i 2 miasta z powiatu nowodworskiego (Czosnów, Leoncin, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Zakroczym) przystąpią do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym biorąc udział w egzaminie teoretycznym (test z zakresu przepisów ruchu drogowego) oraz praktycznym (przejazd po torze rowerowym).

    Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy Finału powiatowego Konkursu otrzymają zestawy rowerzysty zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, elementy odblaskowe oraz podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa”.

    W eliminacjach gminnych weźmie udział ok. 4.240 dzieci, a do finału przystąpi 120 dzieci.