Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Francja czeka na młodych autorów kampanii

17-01-2012, kategoria Aktualności - Porady

Francja czeka na młodych autorów kampanii    Do 1 marca 2012 uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na lokalną kampanię promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym lub/i ekologiczne sposoby przemieszczania się. Konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” jest organizowany w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Zwycięzcy pojadą na międzynarodowy finał do Parku EuroDisneyland pod Paryżem.

    Konkurs „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” ma charakter grupowy i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i zrealizowaniu przez dzieci do 1 marca 2012 r. lokalnej kampanii służącej poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i/lub promocji ekologicznych sposobów przemieszczania się. Akcja jest elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”


Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać do 1 marca 2012 r.:

 • forrmularz zgłoszeniowy (za pośrednictwem strony internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl)
 • sprawozdanie podsumowujące wszystkie podjęte działania w ramach lokalnej kampanii (za pośrednictwem ww. strony)
 • dokumentację z realizacji kampanii w dowolnej formie artystycznej – obraz, nagranie audio lub wideo (pocztą).


      Każda szkoła otrzyma elektroniczny poradnik, który krok po kroku pomoże uczniom i nauczycielom prawidłowo zrealizować konkurs. Poradnik porusza zagadnienia związane z problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji, zawiera metodologię dla nauczyciela oraz szereg wskazówek, porad i przykładów kampanii świadomościowych.

      Nadesłane na konkurs projekty oceni jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów. Jury zakwalifikuje do kolejnego etapu 5 grup, a także przyzna 25 wyróżnień. Najlepsza piątka będzie rywalizować o nagrodę główną podczas krajowego finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2012 w Warszawie.


      Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd zwycięskiej grupy w czerwcu 2012 na międzynarodowy finał do Francji. Podczas finału zostanie wręczona nagroda specjalna za najlepszą kampanię zrealizowaną spośród wszystkich państw uczestniczących w konkursie organizowanym w ramach programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Zwieńczeniem spotkania będzie wycieczka do Parku EuroDisneyland pod Paryżem.

      Więcej szczegółów związanych z konkursem znajduje się na stronie internetowej programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” www.bezpieczenstwo.renault.pl.  Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze