Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Szlachetna Akcja na Mazowszu! Popieramy! ODDAJ TELEFON MIKOŁAJOWI!

13-12-2011, kategoria Aktualności - Porady

Szlachetna Akcja na Mazowszu! Popieramy! ODDAJ TELEFON MIKOŁAJOWI!


    Masz stary, zużyty telefon komórkowy, którego nie używasz? Oddaj go Świętemu Mikołajowi. Nie tylko ochronisz w ten sposób środowisko naturalne, ale także pomożesz biednym dzieciom, rodzinnym domom dziecka czy też samotnym matkom. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego włączył się w akcję Fundacji Świętego Mikołaja. Do 30 grudnia w siedzibach urzędu w Warszawie zbierane będą stare telefony komórkowe. Fundacja odda je firmie recyklingowej, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekaże na pomoc dla najbiedniejszych.

Jak to zrobić?
    Do 30 grudnia br. w punktach Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy: ul. Jagiellońskiej 26 (Recepcja), ul. Jagiellońskiej 36 (pok. 408), ul. Kłopotowskiego 5 (Recepcja) oraz ul. Skoczylasa 4 (pok. 127) będą wystawione specjalne pojemniki Fundacji Świętego Mikołaja. Po prostu przyjdź i wrzuć stary telefon do jednego z nich.

Zanim oddasz telefon…
    Wyjmij z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, może też nie mieć baterii. Pamiętaj – starych aparatów nie wolno wyrzucać do śmieci, są niebezpieczne dla środowiska! Przyłącz się do naszej akcji – nie tylko ochronisz środowisko, ale także pomożesz dzieciom i zmienisz ich życie!

Co Święty Mikołaj zrobi z telefonami?
    Zgromadzone telefony Fundacja oddaje firmie recyklingowej, która w zamian przekazuje jej pieniądze. Dzięki tym środkom sfinansowana zostanie działalność Fundacji Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl) oraz partnerskiej Fundacji Dzieciom w Potrzebie (www.dzieciomwpotrzebie.pl).
Fundacja Świętego Mikołaja pomaga zdolnym, ale biednym uczniom (Program stypendialny „Solidarni” Kampania „Dnia Papieskiego”), rodzinnym domom dziecka (Kampania „Grunt to rodzina”), matkom na rynku pracy (konkurs „Mama w pracy”), a także samotnym matkom („Uśmiechnij się mamo!”).
Fundacja Dzieciom w Potrzebie zajmuje się organizacją turnusów terapeutycznych dla chorych dzieci w Ośrodku Górska Przystań w Lipnicy Wielkiej w Orawie.

Pamiętaj też, że jednocześnie chronisz środowisko!
    Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś wypełniamy zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. Tym samym zwiększamy naszą odpowiedzialność za losy i zdrowie przyszłych pokoleń, ograniczamy szkodliwy wpływ na naturalne środowisko, zmniejszamy liczbę i masę odpadów. Dajemy też dobry przykład osobom ze swojego otoczenia i propagujemy nowoczesne myślenie o segregacji i recyklingu, który powinien odnosić się do wszystkich opakowań i sprzętów użytkowanych na co dzień.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze