Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Mikołajkowy Autobus Radia5 w WORD Suwałki w ,,TYGODNIU BRD – 5-11.12.2011 r.”

08-12-2011, kategoria Aktualności - Porady

Mikołajkowy Autobus Radia5 w WORD Suwałki w "TYGODNIU BRD – 5-11.12.2011 r.”    Mikołajkowy Autobus Radia5 z Suwałk, na zaproszenie Dyrektora Henryka Grabowskiego, 6 grudnia odwiedził Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach. Do WORD dotarła grupa ok. 30 dzieciaków z Mikołajem, redaktorami i wolontariuszami. Przyjęli tę grupę pracownicy, w imieniu których życzenia zdrowia, dobrych wyników w nauce, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, szczęścia i dużo prezentów pod choinkę życzył Aleksander Czuper, Główny Specjalista ds. BRD.

    Była to siedemnasta edycja akcji zbierania darów od osób indywidualnych, firm, instytucji, które zgłosiły chęć pomocy. Młodzież również została poinformowana, że te Mikołajki są wyjątkowe, ponieważ zbiegły się z ,,Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011”. W związku z tym dzieci i prowadzący Mikołajkowy Autobus redaktorzy Radia5 zostali ubrani w kamizelki odblaskowe WORD Suwałki i Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym, a na rękawy przyczepiono opaski odblaskowe ,,włącz myślenie” z Krajowej Rady BRD. Młodzież również otrzymała ulotki "Bezpieczeństwo na drodze” wydane przez KR BRD, które podczas zbierania darów wręczała spotkanym osobom.

    Dary trafiły do suwalskich ośrodków, które zajmują się dziećmi z rodzin potrzebujących: Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” oraz Fundacji "Źródło”. Tradycyjnie pomagali wolontariusze. Wspierał również prawdziwy górnik ze Śląska, Wincenty Warecki, zaś w rolę Świętego Mikołaja wcielił się Marcin Jurewicz.

    Na zakończenie dzieci, w dowód wdzięczności, wręczyły Podziękowanie i życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

    Informacje o Mikołajowej akcji można obejrzeć na stronie Radia5 http://www.radio5.com.pl/.


Aleksander Czuper

Fotorelacja z przebiegu AkcjiPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze