Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

IX Suwalska Spartakiada Integracyjna

29-11-2011, kategoria Aktualności - Porady

IX Suwalska Spartakiada Integracyjna    24 listopada 2011 r. odbyła się kolejna IX Suwalska Spartakiada Integracyjna w hali sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach pod hasłem "BRD to życie – CHROŃ MŁODE ŻYCIE”.

    W uroczystym otwarciu IX Spartakiady udział wzięli: Andrzej Raczyło – Dyrektor Delegatury w Suwałkach Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Henryk Grabowski – Dyrektor WORD w Suwałkach, Elżbieta Szczęsna i Małgorzata Szyszkowska – Inspektorzy Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

    Uczestnikami spartakiady byli uczniowie pięciu szkół z oddziałami integracyjnymi:

 1. ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie,
 2. ze Szkoły Podstawowej nr 3 Zespołu Szkół Samorządowych im. Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie,
 3. ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach,
 4. ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach,
 5. ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach.

    Celem spartakiady była integracja społeczności uczniowskiej, propagowanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym ("Bądź widoczny na drodze”), aktywności ruchowej połączonej z rywalizacją sportową, w której łącznie wzięło udział 120 uczestników, zaś oglądało zmagania uczestników około 600 osób.

    W rozgrywkach brały udział 12-osobowe drużyny dzieci niepełnosprawnych z klas integracyjnych wymienionych szkół. Startujące osoby niepełnosprawne były asekurowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach.

Każda szkoła otrzymała puchar za udział w IX Suwalskiej Spartakiadzie Integracyjnej.

    W czasie trwania spartakiady młodzież, pod nadzorem Głównego Specjalisty ds. BRD WORD Suwałki, Aleksandra Czupra, uczyła się przygotowania wózka inwalidzkiego do uczestnictwa w ruchu drogowym.

    Na zakończenie kibicom rozdane zostały naklejki odblaskowe ,,Bezpieczna droga do szkoły”, zaś każdemu uczestnikowi spartakiady wręczono medal, naklejki odblaskowe na tornistry, broszury pt. ,,Bezpieczeństwo na drodze", ulotki ,,Nowe prawo – rowerzysta z prawej”, zeszyty do zajęć wychowania komunikacyjnego oraz różne nagrody rzeczowe, które ufundowali następujący sponsorzy:

 1. "AQUAEL” Oddział w Suwałkach.
 2. Hurtownia ,,JENS” w Suwałkach.
 3. Małgorzata i Wojciech Szulc ,,Traiding – Szulc” w Suwałkach.
 4. Cukiernia i Piekarnia ,,MARKIZA”.
 5. PZU S.A. Warszawa.
 6. "BAKOMA” S.A. Warszawa.
 7. Hurtownia ,,MONA – KONTRA”.
 8. Pizzeria ,,DA GRASSO” Monika Milewska i Dariusz Albanowicz.
 9. Hurtownia ,,PAULA” Kalisz.
 10. Hurtownia ,,GALPOL”.
 11. Hurtownia ,,ADAM” Łucja Wardach.
 12. Romuald Bejnar.
 13. Urząd Miasta w Suwałkach.
 14. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach.

    Po ogłoszeniu i wręczeniu pucharów, dyplomów i upominków wszyscy uczestnicy udali się na wspólny obiad ufundowany przez WORD Suwałki w stołówce głównego organizatora.

    Motorem i duszą imprezy była Pani Pedagog Barbara Olszewska, która zadbała o każdy szczegół, by wszyscy uczestnicy czuli się dobrze i mile wspominali to spotkanie. Serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli organizację spartakiady, pomogli w organizacji, przeprowadzili sprawnie wiele konkurencji IX Suwalskiej Spartakiady Integracyjnej, składa Piotr Zieliński, Dyrektor szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach.


Aleksander CzuperFotorelacja z przebiegu Spartakiady

Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady
Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady Fotorelacja z przebiegu Spartakiady
Fotorelacja z przebiegu SpartakiadyPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze