Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Przykłady dobrej praktyki z Zespołu Szkół w Łysowie w powiecie siedleckim

23-11-2011, kategoria Aktualności - Porady

Przykłady dobrej praktyki z Zespołu Szkół
w Łysowie w powiecie siedleckim    Już od kilku lat pracownicy WORD Siedlce uczestniczą w uroczystym podsumowaniu działań związanych z bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym w Zespole Szkół w Łysowie. W tym roku uroczysty apel odbył się 22 listopada, tradycyjnie o godz 12.00. Termin wybrany został nieprzypadkowo, ponieważ 15 listopada to Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

    Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły, Paweł Iwaniuk. Powitał zebranych i zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli: przedstawiciele WORD w Siedlcach dyrektor Jacek Kobyliński oraz Halina Kolo i Jerzy Chmieliński, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji aspirant Janusz Cabaj i sierżant sztabowy Edyta Barycka, Dyrektor SPZOZ w Łosicach i jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego, Henryk Brodowski z pracownikami - pielęgniarką naczelną Haliną Korycińską i ratownikami oraz przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Łysowie.

    Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłami „Chcemy żyć, dlatego nosimy odblaski”, „Mamo, tato, jedź bezpiecznie”. Hasła na plakatach przygotowanych przez uczniów zajmowały centralne miejsce dekoracji. Na ten dzień dzieci przygotowały wystawę pokonkursową prac plastycznych, montaż słowno-muzyczny oraz recytowały własne wiersze nagrodzone w konkursie literackim.

    Ratownicy z SPZOZ z Łosic zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie chętni uczniowie próbowali swoich sił w ćwiczeniach na fantomie. Siedlecka policja umożliwiła gimnazjalistom ćwiczenia na symulatorze motoroweru, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

    Dyrektor łosickiego SPZOZ, Henryk Brodowski, który jako pierwszy zabrał głos stwierdził, że Zespół Szkół w Łysowie może być przykładem dla innych w zakresie troski o edukację uczniów w zakresie brd.

    Jacek Kobyliński, dyrektor WORD Siedlce, podkreślił zasługi kadry pedagogicznej tej szkoły w przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także wieloletnią współpracę z siedleckim WORD-em. Na zakończenie wręczył nagrody zwycięzcom konkursów: plastycznego, literackiego i wiedzy z przepisów ruchu drogowego.


Duże zainteresowanie jazdą na symulatorze motoroweru.


Gazetka wykonana przez uczniów.


Gazetka wykonana przez uczniów.


Pan Jacek Kobyliński, dyrektor WORD w Siedlcach, wręcza nagrody.


Przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego i dyrektor Szpitala w Łosicach.


Wręczanie nagród starszym uczniom.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze